Amazon Türkiye yüklü bir ceza ile karşı karşıya! – Hardware Plus

Amazon Türkiye yüklü bir ceza ile karşı karşıya! – Hardware Plus

Bireysel Verileri Güvenlik Kurumu vasıtasıyla gergin kanuna uymadığı gerekçesiyle Amazon Türkiye, inanılmaz şekilde yüklü bir miktarda finansman cezası ile gündemde.

Türkiye’de yasal olarak kuruluş hinterlandı Amazon, KVKK‘nın Bireysel Verileri Güvenlik Kanunu’na uymadığı gerekçesiyle önemli ölçüde bir üzüntü ile karşı karşıya. Amazon Türkiye, bir maddeden 1.100.000 TL, bir Yine bir başka maddeden de 100.000 TL aslında olmak üzere tamamlandı 1.2 bin TL ceza ödemesine belirleme verildi.

İlginizi çekebilir: Kültürel solunum cihazı ihraç edilmeye başlandı

Ortak habere bağlı olarak belirleme metninde, “Kanunun 12’nci maddesinin (1) numaralı fıkrasındaki yükümlülüklerin yerine getirilmemesinden dolayı Kanunun 18’inci maddesinin (1) numaralı maddesinin (b) bendi kapsamında 1.100.000 TL yönetim finansman cezası uygulanmasına” yanı sıra “Kanunun 10’uncu maddesinde düzenlenen Aydınlatma armatürleri Yükümlülüğünü yerine getirmeyen çalışmalar sorumlusu çevresinde Kanunun 18’inci maddesinin (1) numaralı fıkrasının (a) bendi uyarınca 100.000 TL yönetim finansman cezası uygulanmasına belirleme verilmiştir” ifadeleri kuruluş aldı.

Amazon Türkiye’nin Bireysel Verileri Güvenlik Kanunu kapsamında 12’nci maddede kuruluş hinterlandı özel verilerin hukuka aykırı olarak işlenmesini caydırmak için her türlü bir koruma tedbiri almadığı düşünülüyor. Amerikalı şirket, yer girişinde türünün tek örneği araçlarla özel verilerin işlendiğine dair bir bilgilendirme sunmuyor. Aynı şekilde taşıyıcı, kim taşıma dair her türlü bir kanıtlamak hızlı de barındırmıyor.

Amazon Türkiye

Söyle konusu ceza ile gergin Amazon Türkiye vasıtasıyla ancak bir ana sebep bulunmuyor. Dünyanın en kapsamlı e-yatırım şirketi Amazon için kapsamlı meblağlar olmasa da ceza ile gergin bir cazibe süreci yaşanması bekleniyor.

Tedarikçi Fransa’da, çalışanlarını etkili korumadığını kaydeden sendikalara karşı açtığı görünüm davasını kaybetmişti. Amazon’un küresel 800 binden fazla çalışanı bulunuyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Amazon Türkiye yüklü bir ceza ile karşı karşıya! – Hardware Plus

Manuel: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply