Amazon, uyku apnesi için Alexa uyumlu bir cihaz geliştiriyor

Amazon, uyku apnesi için Alexa uyumlu bir cihaz geliştiriyor

Amazon, Alexa aracılığıyla yönetebileceğiniz ekipman ailesine taze üyeler eklemeye taze yılda da Daha önce hiç oran kesmeden ısrar etmeye devam et edecekmiş tercih görünür. ABD’li e-ticaret devi, bugüne {kadar} bilge hoparlörlerden bilge ampullere {kadar} çok kendi Alexa destekli cihazlarını piyasaya sürmüştü. Hemen şimdi ise, taze bir uyku takibi cihazıyla özel Sağlık teknolojisi departmanında kendisini geliştirmek istiyor. Yine de, Amerikalı şirketin hedefi genel bir uyku bağlı kalarak cihazı kesinlikle değil… 


Telefonda Sağlık konusuna değinmişken, sizler için özenle hazırladığımız yanı sıra daha dengeli bir varlık tarzına kavuşmanıza kullanışlı olacağını umduğumuz kim HepsiBurada listesini paylaşmaktan hoşnutluk duyarız. Eğer listeden bir öğe edinirseniz, deneyimlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Amazon, uyku apnesi takibini radar yardımı aracılığıyla adres istiyor

Uyku apnesi, toplum nüfusunun kararlı olarak %6’sını (beyefendi için %7, kadınlar için %5 aslında olmak üzere) etkileyen önemli ölçüde bir rahatsızlık. Kim hastalıkta, uyku boyunca oluşabilen tehlikelere e karşı uyku halindeki nefes alma büyüsü ritminizin takibi muazzam bir önemi taşıyor. Amazon’un da yönetmek istediği verimli kim. Amerikalı sağlayıcı, el büyüklüğündeki bir cihazın sağa milimetre yayın yapmak dalgalarını (‘milimetre-wave’) ölçecek bir radar yerleştirip, uyku apnesi hastalarının nefes alma büyüsü alış verişlerini kim radar yardımıyla bağlı kalarak etmeyi amaçlıyor. Amazon’a bağlı olarak, kim cihaz, nefes alma büyüsü alış verişlerinizi bağlı kalarak ederek olası bir tehlikeyi vaktinden önce sezip size haber verebilecek.


İlginizi çekebilir: Amazon podcast tarafını Wondery aracılığıyla güçlendiriyor


Sanal olarak, kim radar yardımıyla uyku apnesi takibi taze bir düşünce kesinlikle değil. Nintendo, 2014 yılında eşdeğer bir teknolojiyi piyasaya sürmeyi hedeflemişti. Yine de, 2 on yıl daha sonra kim cihazın günlük kayıt yaşamda yardımcı yanı sıra başarılabilir bir düşünce olmadığını söyleyerek kim fikirden vazgeçmişti.

Kod adı “Brahms”

Amazon

Sızıntılara bağlı olarak, cihaz “yüksek duran, çelik bir iskelete yaslanmış altıgen minik bir Yastık (pad)” şeklinde gidiyor. İlk aşamada uyku apnesi takibi için kullanılması amaçlanılan cihazın, önceden dönemlerde çeşitli diğer uyku hastalıklarının tedavisi yanı sıra takibine de tavsiye etmesi bekleniyor. Kim projenin kod adı ise Amazon’un sağlıklı zekasının bir eseri. Öyle ki, cihaz şu ne zaman için Brahms adıyla anılıyor. Kim Başlık ise ünlü kişi ninninin bestecisi, Alman şovmen Johannes Brahms’tan olay.

Hızlı kılavuz: TheVerge

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Amazon, uyku apnesi için Alexa uyumlu bir cihaz geliştiriyor

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply