Amazon Zoox otonom aracının özelliklerini açıkladı

Amazon Zoox otonom aracının özelliklerini açıkladı

Amazon Zoox isimli  tuhaf bir suçlama aracılığıyla karanlık gündüz sürülebilen , harika bir şekilde otonom taze üretim elektrikli aracının özelliklerini açıkladı.


İlginizi çekebilir :Apple otonom motorlu taşıt projesi


Amazon Zoox aracılığıyla motorlu taşıt çağırma hizmeti başlatmayı planlıyor

Amazon Zoox Inc.’ı haziran ayında satın aldığını açıklamıştı. Amazon Zoox aracını taze üretim otonom araçların hayati noktası olarak görüyor. Zoox tipik arabalara sensörler ekleyerek otonom sürüşe hazır yerine yeni bir dizayn sunuyor. Amazon  Zoox şirketini satın aldığında, endüstri gözlemcileri, e-ticaret devinin kaçınılmaz olarak sürücüsüz Nakliye araçları filoları aracılığıyla  segmentasyon yapmayı planladığını düşündüler. Yine de Zoox şirketinin Baş yönetici’su Aicha Evans, verdiği röportajda, aslında bunu yapmayı planlamadıklarını  bunu söyledikten sonra aracı planı tedarikçi olarak kullanma fikrinin olağanüstü bir kavram olduğunu belirtti. Zoox’un aracı San Francisco yanı sıra Las Vegas tercih şehirlerde alışkanlık tabanlı bir motorlu taşıt çağırma hizmeti aracılığıyla kullamayı planladıklarını söyledi.

Zoox’un yöntem mekanik bütün dürüstlüğümle heyecanlandırmak verici. Zoox’un sürücüsüz bir kova vagonu ya da robotaxi olarak tanımladığı motorlu taşıt, 4 yolcuya {kadar} taşıyabiliyor. Başına Bir çift ucunda bir motorla, başına Bir çift yönde de yer değiştirme edebilen motorlu taşıt  saatte 120 km hıza {kadar} çıkabiliyor.  Araçta bulundu Bir çift elektrik pili paketi, düzeltmek suçlama edilmeden geçmişte 16 saatlik analiz süresi sunuyor. Yöneticiler araçta kullanılmış 133kw kapasiteli  pillerin tedarikçisini açıklamadılar.

Otonom yöntemler (PL) denilince hepimizin aklına aslen itibaren gözetim konusunu kılıf. Başına köşede bir algılama birimi bölmesi bulundu Zoox , dönen bir lazer cihazı sensörüne , 6 adet Lidar  yanı sıra gezinmesine değerli gidiyor kameralara kurucu. Yüz tarafa papaz bir çift elektronik kamera aracın üstüne yanı sıra çeşitli diğer sensörler aracın yanlarına monte edilmiş. Kim sistemler aracın 360 dereceden fazla araziyi aynı zamanda görmesini sağlıyor.Aracın gözetim mekanik orta bir aksilik durumunda başına yolcunun hakkında bir koza oluşturan çevre yastıklarıda sahip olmak.

Sonuçlandırmak dönemde Medeniyet gündeminde olan bir sorun olan bireysel veriler aracılığıyla ilgilide Zoox, mahremiyet konusunda endişelenenler için, yolcuların yerleşik elektronik kamera vasıtasıyla çekilen görüntüleri bulanıklaştırma seçeneğine kurucu olacaklarını söylüyor.Başına koltukta bulundu dokunmatik ekranlar bulunuyor. Kim ekranlar müziği, klimayı belirlemek etmek ya da rotalarını yanı sıra tahmin edilen iniş zamanlarını görmek yada elektronik kamera görüntülerini bulanıklaştırmak için yolcuların kullanımında olacağını belirtiliyor.

ZOOX’un rakipleri

Sonuçlandırmak dönemde sürücüsüz motorlu taşıt rekabeti hızlanıyor. Ekim ayında, Alphabet Inc.’in sürücüsüz motorlu taşıt birimi Waymo, Phoenix’de harika bir şekilde sürücüsüz bir {taksi} hizmeti başlattı. General Motors Co. destekli Cruise LLC  daha önce  otonom arabalarını San Francisco’da eleme süreci ediyor.Fırın ayında Origin olarak adlandırılan araçlarını tanıtan şirket tipik araçlardaki bir son derece komponenti ortadan kaldırması aracılığıyla yüz plana çıkmıştı. Pedallar , dikiz aynası yanı sıra  tekerlek simidi tercih tipik bileşenleri bulundurmuyordu. Cruise, Origin’i bir gezi paylaşım hizmeti olarak kullanmayı planlaması kim alandaki rekabetin çok dikkatli kızışacağını bize gösteriyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Amazon Zoox otonom aracının özelliklerini açıkladı

Manuel: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply