Amazon’un Algoritmaları Dönüm Noktası Yasa Tasarısından Payını Aldı – Hardware Plus

Amazon’un Algoritmaları Dönüm Noktası Yasa Tasarısından Payını Aldı – Hardware Plus

Amazon yanı sıra çeşitli diğer işverenlerin depolama tesisi çalışanlarını parça, ödüllendirmek yanı sıra disipline etmek için kullandıkları yöntemler Kaliforniya’da sarsılıyor. Işaret etmek valisi Gavin Newsom, gevşet molalarına için mümkün kılmak vermeyen bir kotayı karşılamayan işçilerin işten çıkarılmasını yasaklayan bir tüzük tasarısını imzaladı. Amazon çalışanları, “sorumluluk dışı” oldukları için yoğun bir şekilde cezalarla yorucu saatler çalışmak zorunda kaldıklarından şikâyet ediyorlardı.

Sanal mağaza taze tüzük yaklaşık gözden geçirmek yapmadı.

Duş odası tesisleri

Türünün aslen örneği olan tasarı, Fırın 2022’de yürürlüğe girecek. Şirketler, depolama tesisi çalışanlarının pozitif bir dönem içine tamamlamalarını bekledikleri sorumluluk sayısını yanı sıra bunu yapmamaları halinde verilecek cezaları detaylandırmak zorunda kalacaklar. Tasarıda, “Çalışanlardan kemirmek yanı sıra gevşet sürelerine, duş odası tesislerinin kullanımına ya da kurumsal sağlığı yanı sıra güvenliği yasalarına uymayı engelleyen bir kotayı doldurması istenemez” deniyor.

Amazon’un Kaliforniya’da tahmini 150.000 çalışanı sahip olmak.

‘Sinir bozucu kurumsal yükleri’

Ücreti yanı sıra faydaları endüstri için makul olarak olarak görmek edilir. Bunu söyledikten sonra bazı şikâyet koşulları düzenli olarak makul yanı sıra yardımcı olmadığını gösteriyor. Katı kurumsal yükleri psikolojik yanı sıra aslında durum yaratıyor. En şüpheli politikalarından bir birey ise sorumluluk dışı kalma süresi (TOT).

Amazon’un algoritmaları, azaltılmış etkinlik gösterenler için cezalarla birbirleriyle, taranan varlık sayısına ilişkili olarak bir vardiyanın hangi saatlerinin sorumluluk dışı olduğunu hesaplıyor.

Daha erken program, kurmaylar yüzde elli kol saati sırasında sorumluluk hariç kalırsa bir bildirmek gönderiyordu. Bunu söyledikten sonra haziran ayında Amazon, taranan öğelerin daha yüksek bir zaman çerçevesi sırasında ortalamasını pikap politikasını değiştirdi. Değişim boyunca, medeniyet çapındaki operasyonlardan {sorumlu} Devlet Başkanı değiştirme Dave Clark, aracın “özgürce uygunsuz anlaşılabileceğini” yazdı. Bunu söyledikten sonra çoğunlukla “insanların müreffeh aslında olmak için kullandıkları araçlarla endişeli durum olup olmadığını tanımak” yanı sıra tamamen ek olarak azaltılmış etkinlik gösteren çalışanları analiz içindi.

Amazon’a itibaren en devasa eleştirilerden bir birey, son derece sayıda robotik da dâhil aslında olmak üzere teknolojiyi kullanması, çalışanları insanlıktan çıkarması. Sevkiyat minibüslerindeki kameralar yanı sıra sürüşü izleyen bir rutin da dâhil aslında olmak üzere, çalışanlara bak kulak aslında olmak için bir aralık geliştirme kullanıyor.

‘Birliği bozan taktikler’

Nisan ayında Alabama, Bessemer’deki kurmaylar aslen kez Ülke çapında Perakende, Toptan Dönüştürme yanı sıra Devasa Alışveriş merkezi Sendikası (RWDSU) vasıtasıyla somutlaştırmak edilmek isteyip istemediklerini oyladı. Oy pusulası birliğe e karşı sonuç, bunu söyledikten sonra Amazon’un aşağıdakiler de dâhil aslında olmak üzere sendika kesinti taktikleri kullandığı iddiaları ile çevrili:

  • sendika yetkililerine işçilere dergi göndermeleri için çok çok daha az dönem teklif için deponun dışındaki bir web trafiği ışığı sistemini değiştir
  • işçileri hayır oyu kullanmaya şiddetle tavsiye ederim eden metinler, posterler yanı sıra işaretlerle bombardıman etmek

Ülke çapında Araştırma çalışması İlişkileri Kurulu, Amazon’un an bir oy pusulası için sürece tedavi ettiğine dair yeter işaret buldu, bunu söyledikten sonra ancak bir kez daha oy pusulası yapılmadı.

RWDSU başkanı Stuart Applebaum, taze California yasasını mutlu karşıladı, bunu söyledikten sonra bir sendika sözleşmesinin “daha derin” olduğunu söyledi. Depoların çalışanlarından ne gereksinim ettiği konusunda şeffaflığa gereklilik duyulduğunu, bunu söyledikten sonra “Yine bir başka çeşitli konunun” ele alınması gerektiğini söyledi.

Haziran ayında ABD Teamsters Union, Amazon çalışanlarını da işe almayı hedeflediğini duyurdu.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Amazon’un Algoritmaları Dönüm Noktası Yasa Tasarısından Payını Aldı – Hardware Plus

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply