AMD, 2021 Finansal Raporları Açıkladı – Hardware Plus

AMD, 2021 Finansal Raporları Açıkladı – Hardware Plus

AMD, 2021’in çeyrek çeyreği için 4,8 milyar para tazminat, 1,2 milyar para  işleyen geliri, 974 bin para net tazminat açıkladı. 2021 yılının tamamı için taşıyıcı 16.4 milyar para tazminat, 3.6 milyar para işleyen geliri bildirdi.


Bakmakta ikramiye sahip olmak: Denemeniz Gereken 7 Değerli Rutin!


AMD Başkanı yanı sıra Baş yönetici’su Dr. Lisa Su, “2021 rekor her yıl geliri yanı sıra kârlılığı aracılığıyla AMD için eşsiz bir yıldı. Bulut yanı sıra iç müşteriler genelinde AMD EPYC işlemcilerin kademeli olarak hatta daha fazla benimsenmesiyle istatistik ana gelirinin yıldan yıla ikiye katlanmasıyla işletmelerimizin başına bir kişi istisnai olarak mükemmel etkinlik gösterdi. Kolay erişilebilir portföyümüzü artırıp son zamanlarda yaratılış PC, organizasyon yanı sıra istatistik ana ürünlerimizi piyasaya sürerken, 2022’de kapsamlı bir geliştirme yılı daha bekliyoruz” değerlendirmesinde güncel.

AMD’nin 2021 çeyrek çeyreğine yönelik rakamları şöyle:

 • 4.8 milyar dolarlık tazminat, Deneyim İşlem yanı sıra Resim yanı sıra Iç, Gömülü yanı sıra Yarı Kişiselleştirilmiş segmentlerdeki uzun gelirin etkisiyle her yıl komisyon 49 yanı sıra çeyreğe bağlı olarak komisyon 12 arttı.

 • Iğrenç kazanç marjı, bir eski yıla bağlı olarak 5 komisyon puanının ileri yanı sıra çeyreğe bağlı olarak tahmini 2 komisyon puanı artışla komisyon 50 oldu. Yıldan yıla yanı sıra çeyreğe bağlı olarak artışlar, ağırlıklı olarak daha müreffeh bir varlık karışımından kaynaklandı.

 • Bir uzun yıllar daha önce 570 bin para yanı sıra bir eski çeyrekte 948 bin para olan faaliyet geliri 1.2 milyar dolara ulaştı. Bir uzun yıllar daha önce 663 bin para yanı sıra eski çeyrekte 1.1 milyar para olan GAAP dışı işleyen geliri ise 1.3 milyar dolara {kadar} yükseldi. Faaliyet gelirindeki kim gelişmeler firmanın daha uzun tazminat yanı sıra iğrenç kazanç marjı genişlemesinden kaynaklandı.

 • Bir eski çeyrekte 923 bin para olan net tazminat 974 bin dolara sonuç.  Bir eski çeyrekte 893 bin para yanı sıra eski uzun yıllar 636 bin para olan GAAP dışı net tazminat ise 1.1 milyar para oldu

 • Para, kredi benzerleri yanı sıra kısa ömürlü vadeli yatırımlar, dördüncü sonuçta 3.6 milyar dolardı. Tedarikçi, dördüncü sırasında 756 bin dolarlık adi ilgilendirmek senedini destek satın aldı.

 • Bir eski çeyrekte 849 bin para yanı sıra eski uzun yıllar 554 bin para olan operasyonlardan ödünç almak edilen kredi 822 bin para oldu.

3 aylık finans gözden geçirmek bilgileri

AMD
 
 • Deneyim peşini bırakmamak, sürdürmek yanı sıra Resim sektör geliri geçmek yılın benzer dönemine bağlı olarak komisyon 32 yanı sıra çeyreğe bağlı olarak komisyon 8 artarak 2.6 milyar dolara ulaştı. Yıldan yıla yanı sıra çeyreğe bağlı olarak artışlar, Ryzen™ yanı sıra Radeon™ işlemci çipi satışlarından kaynaklandı.
 • Iç, Gömülü yanı sıra Yarı Kişiselleştirilmiş sektör geliri daha uzun EPYC™ yanı sıra yarı kişiselleştirilmiş işlemci çipi satışlarının etkisiyle, geçmek yılın benzer dönemine bağlı olarak komisyon 75 yanı sıra çeyreğe bağlı olarak komisyon 17 artarak 2.2 milyar para oldu.
 • Bir uzun yıllar eski uzun yıllar 93 bin para yanı sıra eski çeyrekte 107 bin para olan bütün çeşitli diğer faaliyet zararları işleyen zararlarına kıyasla 121 bin para oldu.

2021 her yıl sonuçlar

 • Deneyim İşlem, Resim yanı sıra Iç, Gömülü yanı sıra Yarı Kişiselleştirilmiş segmentlerdeki uzun tazminat sayesinde 16,4 milyar dolarlık tazminat 2020’ye bağlı olarak komisyon 68 uzatmak gösterdi.
 • Iğrenç kazanç marjı, 2020’ye bağlı olarak komisyon 3 puanının ileri bir artışla komisyon 48 oldu. Iğrenç kazanç marjı genişlemesi daha istisnai olarak EPYC, Radeon yanı sıra Ryzen işlemci çipi satışlarından kaynaklandı.
 • Geçmiş uzun yıllar 1.4 milyar para olan faaliyet geliri 3.6 milyar dolara ulaştı. GAAP dışı işleyen geliri, eski yılki 1.7 milyar dolara kıyasla 4.1 milyar para oldu. Faaliyet gelirindeki kurtarma, ağırlıklı olarak daha uzun tazminat yanı sıra iğrenç kazanç marjı genişlemesinden kaynaklandı.
 • Para, kredi benzeri yanı sıra kısa ömürlü vadeli yatırımlar uzun yıllar sonuçta 3,6 milyar dolardı. Tedarikçi, 2021 yılında 1.8 milyar dolarlık adi ilgilendirmek senedini destek satın aldı.
 • Geçmiş uzun yıllar 1.1 milyar para olan faaliyetlerden ödünç almak edilen kredi, 3.5 milyar dolara ulaştı. Serbest kredi akışı, eski yıldaki 777 bin dolaraa kıyasla 3.2 milyar para oldu.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: AMD, 2021 Finansal Raporları Açıkladı – Hardware Plus

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply