AMD doğruladı: Radeon RX 6000 serisi 28 Ekim’de geliyor!

AMD doğruladı: Radeon RX 6000 serisi 28 Ekim’de olay!

Nvidia’nın Ampere mimarisine ait taze kartlarını duyurmasının ardından, firmanın en devasa rakibi AMD’nin cevabı 28 Ekim’de olay. Tanıtımının ardından gerekir verimlilik gerekir fiyatlar açısında devasa gürültü getiren RTX 3000 serisinin ardından AMD’nin e karşı atağı sürpriz ediliyor.

Taşıyıcı RDNA2 tabanlı Radeon 6000 serisi ve ayrıca Zen 3 CPU birimleri için istekli promosyon tarihini Twitter hesabı ileri paylaştı. Yapılan paylaşımla beraber, yüksek süredir farklı sızıntılar ve ayrıca detaylarla gündeme itibaren taze AMD ekosistem birimleri doğrulanmış oldu. Aynı şekilde karşılıklı detaylarda, AMD’nin taze üretim ürünlerini kader ay itibariyle piyasaya momentum için erişilebilir olduğu vurgulandı. İlk etapta Zen 3 mimarisini kullanan Ryzen masaüstü işlemcilerine ait bir müteakip dalganın, 8 Ekim tarihinde gerçekleşecek etkinlikte tanıtılması bekleniyor.

İlginizi çekebilir: EA Play, bölgesel zamanda Xbox Game Pass’e entegre edilecek

Bununla beraber farklı tam hafta sonradan ise, 28 Ekim tarihinde AMD, RDNA 2 tabanlı RX 6000 serisi Big Navi kartları için devasa bir performans düzenleyecek. Geçtiğimiz günlerde Fortnite içerisinde keşfedilen Easter Egg detayıyla hep birlikte AMD’nin önemli ölçüde bir organize etmek içerisinde olduğu konuşulmakta. Bununla hep birlikte öncelerde ortaya çıkan bilgilere bağlı olarak, AMD’nin verimlilik kısmında en yükseği hedeflemediği de söylentiler ile çevrili. Bu nedenle Nvidia’nın RTX 3090 hamlesine gelmesi demek etkileşim RX 6000 serisiyle hep birlikte gelemeyebilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir


İzliyorsun: AMD doğruladı: Radeon RX 6000 serisi 28 Ekim’de geliyor!

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply