AMD, dünyanın ilk 64 çekirdekli işlemcisini 2020’de çıkartacak!

AMD, dünyanın ilk 64 çekirdekli işlemcisini 2020’de çıkartacak!

AMD 64 çekirdekli 3990X işlemcisi detaylanmaya başladı. 2020 yılında raflarda olmasını beklediğimiz makine yaklaşık bütün bilgileri sizin için derledik.


İlginizi çekebilir: Gigabyte Z390 anakartının AORUS MASTER G2 versiyonunu yayınladı!


AMD’nin son zamanlarda yaratılış inanılmaz yoğun işlemcisi olması amaçlanan 3990X’in bilgileri sızdırılmaya başlandı. Hizmet sağlayıcı, yonga setiyle gergin inanılmaz kapsamlı bilgiler ne yazık ki ki paylaşmadı. Belli olanlar ise, 64 çekirdekli yapısı ve ayrıca sanallaştırma desteğiyle kim rakamın 128 rakamına çıktığını görüyoruz. Dolu geçiçi bellek ise 128MB olarak belirlenmiş.

Devasa bir maliyet bilgisi paylaşılmayan işlemci çipi birimiyle gergin tutarın sayısız 1000 dolardan fakir olmayacağını görüş ediyoruz. Geliştirilen işlemci çipi AMD’nin şirket tipi sunucusu olarak konumlandırdığı  EPYC7742’ye çözüm niteliğinde kesinlikle olacak.

3960X ve ayrıca 3970X’de 16 ve ayrıca 24 çekirdekli işlemci çipi mimarisinin getirdiği bazı detayları görmüştük. Hemen şimdi ise kim düzeni üzerine geliştirmek edilen 64 çekirdekli bir çerçeve karşımıza çıkacak. Yonga seti, 8 kanallı hafızası PCIe 4.0 desteğine yaratıcı ve ayrıca “Socket sbTRX4″ platformunu kullanıyor.

Uzun şirket gücü isteyen şanzıman için arzu edilen olan sistemin detayları inanılmaz mahalle zamanda gelmeye başlayacaktır. Fakat şimdiden AMD’nin Intel baştan sinir bozucu anlaşma oluşturarak rakibini alaşağı etmeyi başardığını söyleyebiliriz.

AMD Sonuçta Ryzen işlemci çipi ailesini son zamanlarda bir düzene geçirmeye çözünürlük vermiş. On yıl sonuna {kadar} da kapsamlı bir atak başlatarak bütün donanımını güncellemeyi başarmıştı. AMD sonuçlandırmak testlere bağlı olarak inanılmaz daha stabil overcloack işlemi gerçekleştirilebiliyor. Fakat Intel tarafında ürünler, bileşenler kısmında overcloack’a e karşı dayanıklılık gösteriyor. Önemli ölçüde firmanın 14nm ve ayrıca 10nm yonga birimlerinde kim problemler inanılmaz daha tipik olarak görülmeye başlandı.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: AMD, dünyanın ilk 64 çekirdekli işlemcisini 2020’de çıkartacak!

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply