AMD ekran kartı ve işlemcilerinin Linux sisteminde kullanımı artıyor

AMD ekran kartı ve işlemcilerinin Linux sisteminde kullanımı artıyor

Komplikasyon Linux koşu sisteminde lig oynamak olunca, AMD kim konuda son derece kampanya sarf ediyor. Toparla itibaren rapora bağlı olarak önemli ölçüde de AMD ekran kartı ve işlemcilerinin masaüstü bilgisayarlara olan uyumuyla alakalı.


Çıkış isteyebilirsiniz:


AMD ve Nvidia arasındaki mücadele bir süredir şu anda uyarı sıcak bir hal aldı. Bunu söyledikten sonra kim rekabetin Linux tarafını da görmek daha da uyarıcı bir görüş veriyor. Boiling Steam de ProtonDB’den aldığı bilgilerle doğru bunu sağladı.

Boiling Steam’in farkına varmak ettiği üzere Steam ekipman raporu şaşırtıcı bir şekilde kapsamlı bir söylenti sunmuyor. Oyunların Valve Proton aracılığıyla uyumunu ölçen ProtonDB ise kim konuda daha izole edilip saklanmış ama daha değerli.

ProtonDB üzerinden 110.000 Linux oyuncusundan alınan bilgilere bağlı olarak, ekran kartlarında Nvidia ancak önde. Bunu söyledikten sonra eskisi {kadar} yaygın olmadığı görülebiliyor.

Fırın 2021 itibariyle Linux oyuncularının %37.5’luk kısmı AMD özlemek etmiş durumda. Kim da Nvidia için %62.5’luk bir market payı varsayalım. Bunu söyledikten sonra yerel zamanda kim alanda %80 payı görülen Nvidia için bir Ekonomik çöküş olduğu şaşırtıcı bir şekilde görünür. Veya AMD kim konuda bir eylem atmış da diyebiliriz. Örneğin Boiling Stats 2019 verilerine bakacak olursak Linux ileri AMD’nin %25 payı sahip olmak. Sonuç olarak kim da Bir çift senede %50’lik devasa bir genişletmek varsayalım kaza.

Tipik olarak Linux oyuncularının AMD ekran kartı tercihini görebiliyoruz. Bunda AMD sürücülerinin görünür genel bakış olmasının ve firmanın oyuncularla kurduğu iletişimin de etkisinin olduğu farkedilebilir.

Linux oyuncularının işlemci çipi tercihinde de AMD öne çıkmış durumda

İşlemci alanında ise Bir çift firmanın yarı yarıya market payına yaratıcı olduğunu gözlemleyebiliyoruz. İki on yıl geçmişte kim rakamlar AMD için %27, Intel için ise %73 idi. Sonuç olarak kim alanda da kapsamlı çabaların sonucu görülebiliyor. Ki Ryzen işlemcilerinde eskiden görülen kapsamlı gelişmeleri düşününce kim hastalık şaşırtıcı bir şekilde da muhteşem kesinlikle değil.

Kim bilgilere bile Linux oyuncularının azınlığı oluşturduğunu unutmamak gerekir. Ayrıca itibaren veriler Linux oyuncularının kapsamlı piyasanın fakir boğa %1 ya da %2’lik kısmını oluşturduğunu belirtiyor. Bunu söyledikten sonra kim gelişmelerin benzerlerinin genel olarak anlamda da görülmesi olası.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: AMD ekran kartı ve işlemcilerinin Linux sisteminde kullanımı artıyor

Manuel: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply