AMD, GPU Bilgi İşlem Platformu ROCm’in Yeni Sürümünü Duyurdu

AMD, GPU Bilgi İşlem Platformu ROCm’in Yeni Sürümünü Duyurdu

AMD, SC16 konferansında Radeon Open Compute Yapı’un (ROCm) son zamanlarda sürümünü duyurdu.

Uzun etkinlik yanı sıra güç verimliliği sunan heterojen Beceriler devam ediyor sistemlerinin geliştirilmesini artırmak için tasarlanan kim son zamanlarda modeli, son zamanlarda Radeon GPU donanımı için geliştirmek, son zamanlarda aritmetik kütüphaneleri yanı sıra kozmopolit bilgisayar Programlama dilleri için hali vakti yerinde bir çok önemli içeriyor. AMD hepsi birden kader ROCm sürümlerinde sunulması planlanan OpenCL yanı sıra AMD’nin “Zen” temelli işlemcileri, Cavium ThunderX işlemcileri yanı sıra IBM Power 8 işlemcilerini de ilgili kapsamlı yelpazede işlemci çipi desteğini de duyurdu.

ROCm’in en inanılmaz oluşan fark edilir kaynaklı GPU Beceriler devam ediyor sistem olma konumunu güçlendiren bazı gelişmeler şöyle:

  • Uzatılmış GPU desteği – ROCm {artık} bütün bütün Polaris mimarisi temelli resim ürünlerine (Radeon™ RX 460, 470 yanı sıra 480 resim kartları yanı sıra Radeon™ Pro WX 7100, 5100 yanı sıra 4100 GPU) geliştirmek sağlıyor. Polaris mimarisi önemli ölçüde aşağı büyüklük bilgisayar Programlama aracılığıyla geliştiricilerin donanımdan en fazla verimi alması için tasarlandı.
  • OS Kapsayıcıları yanı sıra Linux Kernel Dijital Makina (KVM) aracılığıyla GPU donanımının ROCm Sanallaştırılması – ROCm {artık} Docker kapsaması desteği sunuyor, kim sayede kullanıcılar ROCm etkin Linux köle ortamlarında uygulamaların dağıtımını sadeleştirebiliyor. ROCm aynı şekilde sanallaştırılmış çözümlerde donanımla evrimleşmiş GPU Beceriler işlemin faydalarından yararlanabilmek için KVM düzgeçişi aracılığıyla GPU Bileşenler Sanallaştırma desteği sağlar.
  • Heterojen İşlem Derleyicisi (HCC) – HCC C++17 “Paralel Düzenli Şablon Kütüphanesi” desteği sunan, CPU yanı sıra GPU için yalnız kaynaklı ISO C++11/14 derleyicisidir. Planı sahip yanı sıra açıcı desteği barındıran LLVM temelli GCN ISA kod üretimini ilgili hali vakti yerinde bir derleyici altyapısı ileri oluşturmak edilmiştir.
  • Taşınabilirlik için Heterojen-Bilgi İşlem Bulmak Yüzü (HIP) – HIP, geliştiricilerin CUDA uygulamalarını, HIP kernel dilini yanı sıra işleyiş süresi API’ına dönüşümü otomatikleştiren HIPIFY aracılığıyla ROCm’e aktarmalarına imkan tanır. HIPIFY NVIDIA’nın CUDA Derleyicisi ya da HCC aracılığı aracılığıyla her türlü bir GPU üzerince çalışabilecek bağlanabilir uygulamalar yaratır.
  • Yeni Aritmetik Hızlandırma Kütüphaneleri – ROCm BLAS, FFT yanı sıra N boyutlu tensör daralmalarını destekleyen son zamanlarda artırılmış aritmetik hızlandırma kütüphanelerini duyurdu.

ROCm’in kim son zamanlarda sürümüne ayrıca AMD aynı şekilde ROCm ekosistemini büyütmek için gerilmiş köle işlemci çipi desteği yanı sıra planlanan OpenCL desteğini de duyurdu. Müşterilerin hiper Aralık yanı sıra HPC ihtiyaçlarını karşılamak hesap, kader ROCm sürümlerinin AMD “Zen” tabanlı x86 CPU’ları, Cavium ThunderX işlemcilerinden başlayarak ARM AArch 64 CPU mimarisi yanı sıra IBM Power 8 CPU’larına da geliştirmek sunması bekleniyor. OpenCL, metale yönetmek erişimi sayesinde GPU’nun daha kapsamlı aşağı büyüklük kontrolüne etkinleştir veren ROCm işleyiş süresi yanı sıra derleyici temeli ileri geliştiriliyor.

Radeon Open Compute’un son zamanlarda sürümüne https://github.com/RadeonOpenCompute/ROCm adresinden erişebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: AMD, GPU Bilgi İşlem Platformu ROCm’in Yeni Sürümünü Duyurdu

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply