AMD Ryzen 9 5980HS dizüstü işlemcisi selefini solladı

AMD Ryzen 9 5980HS dizüstü işlemcisi selefini solladı

AMD Yerel alan zamandaki CES 2021 platformunda Cezanne isimli 7nm’lik Zen 3 mimarili Ryzen laptop işlemcilerini yayınladı. Bunlar orta en zirve büyüklük performansa sahiplerden olan Ryzen 9 5980HS ise ortak bir testte gücünü gösterdi.


İlginizi çekebilir:


Wccftech vasıtasıyla sözde bir Asus ROG Flow X13 dizüstü bilgisayarında görülen 8 çekirdekli 16 girişim parçacıklı Ryzen 5980HS işlemcisinin; Geekbench testinde sıradışı çekirdekli yanı sıra bir dizi çekirdekli performanslarıyla 1.541 yanı sıra 8.224 puanını ödünç almak etmeyi başardığı bir Twitter paylaşımıyla sergilendi.

Olağan gelişmiş hızıyla 4.5GHz’de çalışırken görüntülenen çipin yetkililer tempo rakamları ise 3GHz yanı sıra turbo modunda 4.8GHz olarak karşımıza çıkıyor. Testin etkili bir şekilde bir değerlendirme olduğunu varsayarsak kim sonuçla beraber 5980HS işlemcisinin bir geçmiş 4900HS çipine nazaran tekli birincil performansında %41 çok daha hızlı olduğunu görebiliyoruz. Böylece bir dizi çekirdekte de %17 çok daha hızlı olan işlemci çipi aracılığıyla beraber son derece kapsamlı bir gelişim gösterilmiş olduğunu söyleyebiliriz.

Elektrik gücü tüketimi 35W civarı olan işlemcilerin AMD firmasının ilettiği üzere olağanüstü bir organizasyon performansı da sergilemeleri bekleniyor. Ryzen 5000 masaüstü işlemci çipi serisiyle Zen 3 mimarisine yapılan geçişle birbirleriyle de IPS (saniye her kontrol) alanında gösterilen bina sonucunda daha iyileştirilmiş bir verimlilik sağlanılması umuluyor.

Sunulan batarya ömrü de yine kim işlemciler için kullanışlılık taşıyor. AMD firmasının belirttiğine bağlı olarak Ryzen 7 5800U ortalama kullanımda 17.5 saate {kadar} elektrik pili ömrü sunuyor.

Böylelikle Yerel alan zamanda laptoplarda görmemiz potansiyel olarak olan Cezanne işlemcilerinin gelişiyle birbirleriyle, Intel aracılığıyla AMD arasındaki anlaşma de artacakmış seç duruyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir


İzliyorsun: (*9*)

Manuel: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply