AMD’nin çift kollu bilişim yol haritası – Hardware Plus

AMD’nin çift kollu bilişim yol haritası – Hardware Plus

AMD yaptığı bir faktör aracılığıyla, x86 ve ayrıca ARM® ekosistemlerinin en harika özelliklerini bir araya getiren “çift kollu (ambidextrous) bilişim” anlayışıyla adım edecek bölgesel ve ayrıca arasında vade bilişim çözümlerini tanıttı. Kim yol haritasının merkezinde, geliştirme oranı uzun pazarlar için kişiselleştirilmiş üretilmiş uzun performanslı çekirdekler geliştirilmesine olanak sağlayan AMD 64 parçacık ARM bina lisansı kuruluş alıyor.  Konuyla endişeli yakalama bültenini burada listeleniyor görebilirsiniz.

“AMD’nin Çift Kollu Bilişim Yol Haritası

AMD yaptığı bir faktör aracılığıyla, x86 ve ayrıca ARM® ekosistemlerinin en harika özelliklerini bir araya getiren “çift kollu (ambidextrous) bilişim” anlayışıyla adım edecek bölgesel ve ayrıca arasında vade bilişim çözümlerini tanıttı. Kim yol haritasının merkezinde, geliştirme oranı uzun pazarlar için kişiselleştirilmiş üretilmiş uzun performanslı çekirdekler geliştirilmesine olanak sağlayan AMD 64 parçacık ARM bina lisansı kuruluş alıyor. Açıklamada aynı şekilde AMD’nin iş arkadaşı ve ayrıca çok yönlü bir yapı aracılığıyla müşterilerinin tümleşik, köle ve ayrıca istemci pazarlarında, yarı kişiselleştirilmiş geliştirmek çözümlerde çığır açmasına imkan verecek, dürüst gerçek anlamda çift kollu işlemci çipi ve ayrıca resim performansı sunacak öğe iyileştirme planları da yakında tanıtıldı.

“AMD bugüne {kadar} uzun performanslı, aşağı tüketimli, grafikte öncü x86 işlemciler sunan sıradışı şirketti. Hemen şimdi güçlü bir hareket daha atarak, uzun performanslı 64 parçacık ARM ve ayrıca x86 CPU çekirdeklerini prim resim işlemcilerle birleştiren sıradışı taşıyıcı olmayı hedefliyor” diyen AMD Baş yönetici’su Rory Read, sözlerini şöyle sürdürdü: “Etkileyici çift kollu geliştirmek kabiliyetimiz, kapsamlı kavram eserleri portföyümüz ve ayrıca uzun performanslı SoC uzmanlığımızla birleştiğinde, müşterilerimizin dünyayı daha doğru ve ayrıca şiddetli şekillerde değiştirmesine olanak sağlayacak çift kollu çözümler tasarlamamızın kapılarını açıyor.”

ARM ve ayrıca x86 tabanlı işlemci çipi pazarının 2017 itibariyle 85 milyar dolardan fazla büyümesi beklenirken, AMD kim pazarın tümüne hitap edebilen türünün tek örneği çözümler sunma kabiliyetine kurucu sıradışı taşıyıcı olma konumunu koruyor. Kim faktör aracılığıyla, muazzam bir mikroişlemci yapımcı aslen kez başkalarının da ARM ve ayrıca x86 ekosistemlerinde yenilikçilik yapmasına olanak veren bir yol açmış oluşum.

AMD’nin çift kollu bilişim yol haritasında kuruluş alanlardan bazıları:

· “Project SkyBridge” – 2015 yılında açılacak olan kim geliştirmek çerçevesi, dünyanın aslen iğne soket bağlı kalarak ARM ve ayrıca x86 işlemcileri olması amaçlanan 20 nanometre APU ve ayrıca SoC’ler içerecek. Kim projenin 64 parçacık ARM ayağı ise ARM Cortex®-A57 çekirdeğe dayalı olup AMD’nin Android için aslen Heterojen Program Mimarisi (“HSA”) sistem olma özelliğini taşırken, x86 modelinde taze yaratılış “Aslan+” CPU çekirdekleri kuruluş alacak. “Project SkyBridge” ailesinde doğru SoC entegrasyonu, AMD Taze Üretim Fotoğraf Çekirdeği teknolojisi, HSA ve ayrıca kişiselleştirilmiş bir Çerçeve Güvenlik ve güvenlik İşlemcisi (PSP) aracılığıyla AMD Secure Teknolojisi bulunması planlanıyor.

· “K12” – Uzun performanslı ve ayrıca aşağı tüketimli taze bir ARM tabanlı birincil olan K12, AMD’nin ARM bina lisansından, 64 parçacık geliştirmek uzmanlığından ve ayrıca yarıiletken mimarisinin öncülerinden Jim Keller yönetimindeki birincil geliştirmek ekibinden elektrik alıyor. “K12” tabanlı aslen ürünlerin 2016’da piyasaya çıkması beklenmekte.

“ARM olarak sensörlerden sunuculara başına alanda çığır açan, makyaj başlatan ortaklarla çalışmaya ısrar gösteriyoruz” diyen ARM Baş yönetici’su Simon Segars, şöyle konuştu: “AMD’nin piyasaya hakimiyeti, istemci ve ayrıca köle ortamlarında 64 parçacık bilişime geçişteki öncülüğü ARM’nin aşağı tüketimdeki uzmanlığı ve ayrıca köle tabanı düzeni mimarisi (SBSA) standardı aracılığıyla birleştiğinde, derhal gelişmekte pek şaşırtıcı bir şekilde pazarda taze kabiliyetler doğuracak ve ayrıca yenilikçiliği destekleyecek.”

AMD aynı şekilde Fedora Projesi’nden çıkmış bir Linux ortamında personel, “Seattle” kod adlı 64 parçacık ARM tabanlı AMD Opteron™ A Serisi işlemcisini de bu gece aslen kez görücüye çıkardı. Red Satır sponsorluğunda, yazılım uygulaması topluluğu vasıtasıyla yürütülen bir Linux sürümü olan Fedora Projesi, küresel IT yöneticilerine harika tanınan, yerel ölçekte koşu ortamı sağlıyor. Fedora Projesi tabanlı Linux ortamı, şirketlerin IT ortamlarına bütünüyle taze yollar ve ayrıca yazılımlar yüklemeden ARM tabanlı sunuculara geçmelerine olanak sağlıyor. Taze işlemci çipi, istatistikler merkezinde ultra doğru 64 parçacık ARM işlemcilerin varlığını genişletmeye yönelik devasa bir hareket olarak bildirmek çekmekte.”

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: AMD’nin çift kollu bilişim yol haritası – Hardware Plus

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply