Amerika, şimdi de SMIC için yaptırım uygulayabilir! – Hardware Plus

Amerika, şimdi de SMIC için yaptırım uygulayabilir! – Hardware Plus

ABD hükümeti, Çin’e başlattığı yatırım savaşında yaptırım uyguladığı firmalara başına başarıyla geçti zaman bir yenisini daha ekliyor. Sonuçta adı Huawei aracılığıyla anılan yarı iletken yapımcı SMIC, bölgesel zamanda ABD’nin kara listesine girebilir!


İlginizi çekebilir: Google Ortak, YouTube Music’deki bireysel listeleri oynatabilecek


ABD hükümetinin gözü SMIC firmasının ileri!

Bilindiği üzere Huawei’nin pek istisnai olarak kapsamlı ekipman üreticisiyle çalışabilmesi, ABD Yatırım Bakanlığı’nın sonuçlandırmak kısıtlamaları aracılığıyla engellenmiş durumda. Çinli marka adı benzersiz çözümler ileri çalışırken, Çin’in en kapsamlı yarı iletken yapımcı olan SMIC firması başlangıç ​​aşaması plana çıkmıştı. Bunun üzerine Trump yönetiminin, aralarında SMIC’in de bulunduğu bazı Çin şirketlerine yönelik yaptırımlar uygulayabileceği öne sürüldü.

Reuters’ın haberine bağlı olarak, ABD Pazar yanı sıra Güvenlik ve güvenlik Dairesi aracılığıyla SMIC ortasında olası yatırım yaptırımları kabaca bir başlangıç ​​aşaması görüşme gerçekleştirildi. Görüşmede SMIC’in Amerikalı yetkililere “Çin ordusu aracılığıyla bağlantıları olmadığına dair” farklı belge sunulduğu anahtar kelime ediliyor. Bunlara ek olarak hizmet sağlayıcı ileri uygulanacak yatırım kısıtlamalarının gelişme yanı sıra işleyen sürecinde negatif yankı olacağı da bildirilmiş.

Bazı iddialar ise ABD hükümetinin SMIC için şart başlattığı doğru birleşiyor. Şirketin bazı şirket ortaklarına Pazar yanı sıra Güvenlik ve güvenlik Dairesi vasıtasıyla bilgilendirme yapıldığı, bunun sonucunda ise yarı iletken hammaddesi için kısıtlamaların başladığı belirtiliyor.

Aynı zamanda, SMIC’in kullandığı en hediye gelişme teknolojisi 14 nm üzerine şekillendiği için şirketin yüksek vadede amiral gemisi işlemci çipi üretmesi beklenmiyordu. Bunu söyledikten sonra şirketin Huawei’nin işlemci çipi ihtiyacını karşılamak hesap 5 yanı sıra 7 nm gelişme teknolojisine yönelik litografi ekipmanları arayışında olduğu bildiriliyor. Kim nedenden dolayı Amerika vasıtasıyla e karşı bir hamle gelebileceği spekülasyon ediliyor..

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Amerika, şimdi de SMIC için yaptırım uygulayabilir! – Hardware Plus

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply