Ananas yaprakları kullanılarak drone parçaları üretildi

Ananas yaprakları kullanılarak drone parçaları üretildi

Malezya’daki araştırmacılar, ananas yaprakları içindeki fiber maddesini, drone gövdesi yapabilecek {kadar} yoğun bir maddeye çevirmeyi başardılar.


İlginizi çekebilir: Sony, Airpeak prjoesiyle drone pazarına giriyor!


Putra Üniversitesi’nden Öğretim görevlisi Muhammed Tarık Hamid Sultan, Reuters aracılığıyla yaptığı konuşmada; ananas yaprakları kullanılarak elde etmek edilen materyaller aracılığıyla üretilen droneların, ortak yapay fiberle üretilenlere nazaran ağırlıklarına oranla güçlerinin ekstra olduğunu söyledi. Tabii ki hepsi birden hem daha ucuzlar hem de daha hafifler.

Bununla birbirleriyle yaralamak görmüş bir vücut sistemi gömülebiliyor yanı sıra yaratıcı olduğu bio-bileşen maddesi araştırmacılara bağlı olarak 2 tam hafta içerisinde çözünüyor. Benzer şekilde kim materyal aracılığıyla yapılan prototip cihazların kararlı 1000 metreye {kadar} uçtuğunu yanı sıra çeşitli diğer dronelarda da olduğu seç 20 dakikaya {kadar} havada kalabildiğini bildiriyorlar. Yine araştırmacılar daha yoğun bir şekilde lot taşıyabilen yanı sıra önemli ölçüde de tarımda kullanıma avantaj sağlayabilecek daha önemli dronelar da geliştirmenin ileri çalışıyorlar. Sorun aracılığıyla alakalı karşılıklı videoya ise buradan ulaşabilirsiniz.


  • Vahşi yanı sıra daha ziyade kabul edilebilir telefon arayışında iseniz kim listeye bir bakmalısınız.
  • Önemli ölçüde girişim yanı sıra üniversite kullanımı için faydalı, güçlü bilgisayarlar için kim listeye bir bak atmanızı öneririz.

Önceleri çiftçiler hasadın ardından yaprakları tipik olarak ya yakıyorlardı veya atıyorlardı. Kim da iklim kirliliğine kaynak olabiliyordu. Buna yönelik aslen olarak 2017 yılında başlayan kampanya aracılığıyla ananas atıklarından devamlılık sağlanabilecek pratik üretimler yönetmek amaçlanıyordu.

Kim sınıflandırma gelişme çabaları açıkça da sonuç olarak açıkçası takdire şayan. Gerçeği nedeniyle atıkların kim moda satılması hem yetiştiricilerin gelirini yükseltebilme hem de çevreye harika bir şey teklif potansiyeline yaratıcı.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Ananas yaprakları kullanılarak drone parçaları üretildi

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply