Android 12.1 Yenilikleri ve Google Pixel Fold’un Ayak Sesleri !

Android 12.1 Yenilikleri ve Google Pixel Fold’un Ayak Sesleri !

Android 12‘nin, yüksek bir aradan bundan sonra Android koşu sistemine muazzam yenilikler getireceği Google vasıtasıyla bir süredir dile getiriliyordu. Mükemmel yenilenen ve adı “Material You” konan tasarlamak dili, cihazın duvar yapısı kağıdına bağlı olarak gölge değiştirebilen planı teması seç kapsamlı yenilikleri endişe verici kim sürümün yayınlanmasına sayılı günler kala, Android 12.1 sürümünden bilgi gelmeye başladı.

Firmanın yılın sonuçlandırmak çeyreğinde yapması amaçlanan tanıtımda son zamanlarda Pixel serisinin yakın Google’ın aslen katlanabilir telefonu olma özelliğini taşıyan Google Pixel Fold‘un da tanıtılacağı konuşulurken itibaren kim haber, üreticisi hakkındaki söylentileri de alevlendirdi. Kim habere bağlı olarak, Android 12.1 sürümü önemli ölçüde daha erken pazar yeri payını arttıran katlanabilir telefonlar için kapsamlı yenilikler içeriyor.

Son zamanlarda Yükümlülük Çubuğu Ve Animasyonlar !

Anlaşılan o ki Android 12.1  sürümüyle beraber, Android 12’nin aslen betalarında merkez bunu göz önünde bulundurarak ve sonrasında Google vasıtasıyla ileri pek durulmayan bir karakteristik düzeltmek canlanıyor. Kim karakteristik sayesinde katlanabilir cihazlarda sayısız alışkanlık yönetimi alanında kapsamlı iyileştirmeler olacağını söyleyebiliriz.

Bir dizi alışkanlık yönetimi ve son zamanlarda Hesap verebilirlik çubuğu

XDA Developers’ın eriştiği bilgilere bağlı olarak, Apple’ın iPad modellerinde kullandığı Hesap verebilirlik çubuğuna karşılaştırılabilir bir karakteristik Android cihazlara da olay. Kim önemli ölçüde beraber istenilen uygulamaların yerleştirilebildiği bir Hesap verebilirlik çubuğu ekranın simge durumuna küçült kısmına eklenecek. Yükümlülük çubuğundan sürüklenip bırakılan uygulamalar ise sayısız gözünde canlandırmak modunda açılacak. Yine Hesap verebilirlik çubuğundan seçilen bir Yine bir başka alışkanlık da ekranın doldurulmamış kısmına sürüklenerek Bir çift ya da çok daha fazlası uygulamanın aynı zamanda çalışması sağlanmış. Uygulamalar ekranın tamamını kaplayacak moda açıldıklarında ise simge durumuna küçült tarafta bulundu Hesap verebilirlik çubuğunun saklandığı görülüyor.

Son zamanlarda Hesap verebilirlik çubuğu önemli ölçüde Xiaomi Mi Mix Fold ve Samsung Galaxy Z Fold 3 seç katlanmadıklarında kararlı 8 inç ekrana kurucu olan katlanabilir telefonlar düşünülerek yapılmış. Zira kim araçlar gözünde canlandırmak boyutlarıyla sayısız alışkanlık kullanımında çeşitli diğer Android telefonlardan daha kullanışlılardı. Fakat Android’in izole edilip saklanmış sayısız alışkanlık yönetimi yüzünden kim yeteneklerini kullanamıyorlardı.

Aynı şekilde Android 12.1 sürümünde özellikle kapasite iyileştirmeleri kesinlikle değil, kozmetik iyileştirmelerin de sunulacağını belirtelim. Kozmetik iyileştirmeler de muazzam oranda katlanabilir telefonları hedefliyor.. Kim iyileştirmelerden bir kişi,  ikon boyutlarının  “dalgalanma” adı bunu göz önünde bulundurarak bir çizgi film aracılığıyla ekranın katlanma durumuna bağlı olarak büyüyüp küçülmesi olarak karşımıza çıkıyor. Kim yenilikle beraber üreticisi ekranının katlanmadığı durumlarda ikonların ekranda son derece çok küçük kalmasının önüne getirmek amaçlanmış.

Çeşitli diğer kozmetik değişimler yaklaşık ancak özel bir deneyim yok. Bunu söyledikten sonra Android Developers’ta yayınlanan dokümanlara bağlı olarak kim yeniliklerin cihazların katlanma açısıyla dönüştürme sayısız alışkanlık modları ve Hesap verebilirlik çubuğu animasyonları yaklaşık olduklarını söyleyebiliriz.

Google Pixel Fold Mu Olay ?

Pixel Fold Görüntüleri

Google ancak ülkemizde Pixel telefonların satışını yapmıyor. Kuzeyinde Amerika’da satışta olan kim araçlar, sundukları ekipman ve doğal Android deneyimiyle kullanıcıların beğenisini toplamıştı. Google Pixel serisine katlanabilir bir katılımcı geleceği haberi ise bir süredir telefon pazarının gündemindeydi. Yenilik devinden her türlü bir temsilci faktör gelmese de çeşitli kaynaktan itibaren bilgiler cihazın varlığını doğrular nitelikteydi.

Daha önce Pixel Fold’dan ardı ardına itibaren sızıntılar ve Göstermek Sağlamak Zinciri Danışmanları (DSCC) Baş yönetici’su Ross Young’ın açıklaması cihazın Yerel alan zamanda tanıtılacağını gösterge ediyordu. Detayları sürekli sürekli şekillenmeye başlayan Android 12.1 sürümünde katlanabilir araçlar düşünülerek yapılan yenilikler ise Pixel Fold hakkındaki söylentileri arttırdı. Kim yılın sonuçta tanıtılması amaçlanan cihazda katlanmamış haliyle 7.6 inç boyutunda Samsung üretimi bir LTPO OLED panele merkez verilmesi bekleniyor. 120 hz gözünde canlandırmak tazeleme hızı sunacağı konuşulan cihazın çeşitli diğer detayları şimdilik tanımlanamayan. Bunu söyledikten sonra Samsung, Xiaomi ve Huawei seç firmalar katlanabilir telefonlar konusunda kapsamlı atılımlar yaparken Google’ın da kim oyuna muazzam bir oyuncuyla entegre olma çabasında olduğunu söyleyebiliriz. Detayları sitemizde paylaşmaya ısrar etmeye devam et edeceğiz, takipte cesur !

 

Bunlar da ilginizi çekebilir


İzliyorsun: Android 12.1 Yenilikleri ve Google Pixel Fold’un Ayak Sesleri !

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply