Android 12’nin Yeni Gizlilik Seçenekleri Nasıl Kullanılır? – Hardware Plus

Android 12’nin Yeni Gizlilik Seçenekleri Nasıl Kullanılır? – Hardware Plus

Gizlilik, sözde bugünlerde teknolojideki en devasa terimlerden bir kişi. Android 12 güncellemesi gizlilikle stresli bazı seçeneklere kurucu. Kim rahatsızlık beta aşamasında olduğumuzdan izole edilip saklanmış stabil sürümler çıktığında geliştirme olup olmadığını göreceğiz. Bazı seçenekleri makine kendi başına mutlaka yapmakta yine de çeşitli diğer seçenekler bireysel vasıtasıyla kendisine bağlı olarak değiştirilebilir durumda.

İşte Android 12‘deki gizlilikle stresli en devasa 3 özelliği:

Gizlilik Panosu

Android 12 kişisel gizlilik serisinin başlangıçta ve ayrıca en devasa özelliği, Google’ın ayarlar uygulamasına eklediği Gizlilik Dikte Panelidir. Uygulamanın amacı 3. Şenlik uygulamaların cihazınızdaki verilere tam olarak nasıl eriştiğini görmenizi sağlar. Dolayısıyla istemediğiniz bir erişimi kısıtlayabilirsiniz.

Google’ın Android sürümünde, Gizlilik Dikte Paneline 3 basit adımda ulaşabilirsiniz:

  1. Ayarlar uygulamasını açın. (Rutin menüsünden ya da bilgi çubuğunu iki kere azaltılmış indirerek ekipman simgesini yoluyla açabilirsiniz)
  2. Açılan davranış da aşağıya kaydırın ve ayrıca Gizlilik bölümünü seçin
  3. Ekranın yükseklik kısmında Gizlilik Panosu seçeneğini görebilirsiniz.

Android 12 Gizlilik Panosundan, her türlü bir kendinden emin kişisel gizlilik türünü (“Yer”, “Elektronik kamera” ve benzeri.) sofistike olarak inceleyebilirsiniz ve ayrıca size etkili bir şekilde hangi uygulamaların o özelliğe an eriştiğini söyleyen bir dönem çizelgesi aracılığıyla inceleyebilirsiniz. Yer, elektronik kamera ya da mikrofon hariç bir erişimi arıyorsanız, ekranın azaltmak kısmındaki “Çeşitli diğer izinleri gör” seçeneğini aracılığıyla hatta daha fazla çeşit görebilirsiniz.


Algılama birimi Erişim sağlamak Göstergeleri

Android 12 kişisel gizlilik listesinde, bazen ekranınızda görebileceğiniz bir nitelik sahip olmak. Bir davranış telefonunuzun kamerasına ya da mikrofonuna eriştiğinde Android 12 sizi dikkat için ekranınızın özgürlük yükseklik köşesine bir işaret ekler.

Sembol başlangıçta göründüğünde, açıkça erişilebilirlik şekline etkileşim itibaren bir işaret gösterir. Yine de kim işaret sıkı bir saniye {kadar} görünüyor, kim noktadan sonradan Kırmızı bayrak çok küçük çevre dostu bir noktaya dönüşür.

Android 12 Sensör Erişim Göstergeleri

Ekranınızın köşesinde çevre dostu bir duyu gördüğünüzde, ekranın üstünden an azaltılmış kaydırdığınızda ise hangi uygulamanın o özelliği kullandığını gösterir. Açılan pencerede çıkan uyarıya dokunduğunuzda ise kontrol sizi o uygulamanın izin ver sayfasına yönlendirir. Buradan hangi erişimlere izin ver verdiğinizi belirlemek etmenizi sağlar.


İlginizi Çekebilir: Android 12 Ne Yaş Yayınlanacak?


Derhal Vardiya Algılama birimi Anahtarları

Android 12 kişisel gizlilik listesinde Sonuçta, telefonunuzun kamerasını, mikrofonunu garip bir anında dokunuşla mükemmel kapatmanıza izin ver veren taze nitelik sahip olmak. Kim nitelik, Derhal Ayarlar panelinde bulunmakta. Beklenen olarak telefonunuzda gizlenmiş muhtemelen. Onları göstermek için:

  • Telefonunuzun bilgi çubuğunu iki kere aşağıya kaydırın.
  • Altta solda bulundu işaretleyici simgesine musluk.
  • Listenin sonuna {kadar} inin ve ayrıca “Elektronik kamera Erişimi”, “Mikrofon Erişimi” beste kutuları bulun.
  • Başına kutuya birer saniye basılı kavrama ve ayrıca etkin alana ambar için kutucuğu yukarıya düzgün kaydırın. Kutuyu ne {kadar} boğa çıkarırsanız listenizde o {kadar} üstte gözükür.

Android 12 Hızlı Geçiş Sensör Anahtarları

Ayar işlemini bitirdikten sonradan, ekranın sol yükseklik köşesinde bulundu onaylama simgesine dokunmanız bol olacaktır. Erişimi kapatmanız için yapmanız gereken {artık} anında ayarlar panelini kaydırarak erişimleri devre dışı bırakabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Android 12’nin Yeni Gizlilik Seçenekleri Nasıl Kullanılır? – Hardware Plus

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply