Android Akıllı Telefonların Ne Kadar RAM’e İhtiyacı Var?

Android Akıllı Telefonların Ne Kadar RAM’e İhtiyacı Sahip olmak?

Apple’ın iPhone’unun fakir RAM kapasiteleri aracılığıyla kullanıcılara sunulması yüksek zamandır bilge telefon kullanıcılarının gündeminde. Belgeler üstünde kim moda gösterilen veriler, dürüst gerçek varlık testlerinde son derece türünün tek örneği sonuçlar veriyor. Piyasadaki en vahşi amiral gemilerinden olan iPhone 13 Pro Max, 6 GB RAM aracılığıyla olay. Günümüzde erişilebilir iPhone serileri normalde 4 GB ya da 6 GB RAM aracılığıyla kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bununla birbirleriyle Android tarafında ise 6/8/12 GB RAM aracılığıyla başlayıp 16/18 GB RAM seçeneklerine {kadar} ulaşan büyük bir skala bulunmakta. Kim da akıllara “Kim {kadar} uzun RAM değerlerine gerekir sahip olmak mı?” sorusunu getiriyor.


İlginizi çekebilir: Vivo, şirketin 2021 yılı verilerini paylaştı!


Android bilge telefonlar kaç GB RAM’e kural duyuyor?

Android bilge telefonların iOS bilge telefonlara bağlı olarak son derece daha uzun RAM değerlerinde geldiğini biliyoruz. Bunun başlıca sebebi, Android dünyasında olan muazzam mücadele. Kim sebeple üreticiler bilge telefonlarına olabildiğince uzun özellikler koymaya çalışıyorlar. Apple tarafında ise iPhone serisinin böyle bir hedefi bulunmuyor. Android uygulamaları normalde iOS uygulamalarından hatta daha fazla bellek kullanır. Böylece Android bilge telefon kullanıcıları normalde kim özelliğe bildirmek ederler. Verilen fakir RAM aracılığıyla cihazı kullanmaları halinde kasma ve ayrıca takılma sorunlarıyla e karşı karşıya kalabiliyorlar. Bir Android bilge telefonun ne {kadar} bellek kapasitesine gereklilik duyduğu sorusuna AndroidAuthority, gerçekleştirdiği testlerle çözüm verdi. Kontrast için kullanılmış araçlar, Galaxy S21 Ultra (12 GB), OnePlus 9 Pro (8 GB) ve ayrıca Google Pixel 3XL (4GB) oldu.

Testte kullanılmış uygulamalar ve ayrıca oyunlar neler?

  • Subway Surfers — 750MB
  • 1945 Airforce — 850MB
  • Candy Crush — 350MB
  • Brawl Stars — 500MB
  • Minecraft — 800MB
  • Asphalt 9 — 800MB
  • Shadowgun Legends — 900MB
  • Elder Scrolls Blades — 950MB
  • Genshin Impact — 1.4GB
  • Google Chrome — 2.2GB

Görüldüğü üzere alışkanlık ve ayrıca oyunların kullandığı bellek 350 MB aracılığıyla 2 GB ortasında değişiyor. Google Chrome, Android telefonlardaki en fazla RAM kullanan uygulamalardan bir kişi. Sarhoş oyunlar ise son derece çok çok daha az RAM kullanmakta. Yapılan farklı değerlendirmelerin sonucunda Android bilge telefonlar için 6 GB’ın en fakir potansiyel olması gerektiği ortaya çıkıyor. 8 GB ve ayrıca 12 GB RAM seçeneği ise son derece sayıda alışkanlık aracılığıyla aynı zamanda satış elemanı kişiler için daha avantajlı. 16 GB ve ayrıca 18 GB RAM keşfedildi araçlar ise modern şartlarında gereksiz olarak değerlendiriliyor. Cihazınız ne {kadar} RAM’e yaratıcı olursa olsun tüketebileceği sermaye inanılmaz şekilde kısıtlı. Böylece bir bilge telefon alırken kim tavsiyeleri bir bakış önünde bulundurabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Android Akıllı Telefonların Ne Kadar RAM’e İhtiyacı Var?

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply