Android cihazınıza WiFi kurmakta zorlanıyorsa, yazımız tam size göre.

Android cihazınıza WiFi kurmakta zorlanıyorsa, yazımız tam size bağlı olarak.

Android cihazların tümü, “Kablosuz ayarlar” çağrı kutusundan bir kablosuz ağa bağlanmayı destekler. Bir İnternet seçip karşılık kurabilir yanı sıra Wi-Fi’yi sayısız şekillerde yapılandırabilirsiniz. Uzmanlarımız önemli ölçüde Android 7.0 Nougat cep telefonu işleyen sistemine değineceğiz.

Çeşitli diğer Android sürümlerinde hastalık az da olsa benzersiz muhtemelen. Bunu söyledikten sonra sunacağımız kaynak son derece uzun ihtimalle işinizi görecektir.

Büyük ölçüde İnternet SSID’sini yanı sıra parolasını Bulun

Bir Wi-Fi ağına bağlanmadan daha önce, bağlantı istediğiniz ağın (SSID) adını yanı sıra güvenliğini sağlayacak parolayı bulunulması gerek. Apartman ağınızı kuruyorsanız ya da bağlanıyorsanız, genel olarak kablosuz yönlendiricinin altına yazdırılmış beklenen SSID yanı sıra parola ya da İnternet anahtarını bulabilirsiniz. Kişiye özel ağınızdan benzersiz bir İnternet kullanıyorsanız, İnternet adı yanı sıra parolayı öğrenmeniz gerek. Büyük ölçüde Wi-Fi ayarlarına erişin: Gerekli ayarları bir yemek seçimi çubuğunu görüntülemek için ekranınızı özgürlük tepeden hızlıca kaydırın, başka ayarları çözmek için aşağıdaki simgeye yanı sıra Wi-Fi ağı simgesine vurmak. Önemli sayfanızdaki Ayarlar simgesine dokunma yanı sıra “Ağlar” bölümünden “Kablosuz” ibaresinin seçin. Bazı ağlarda “Kablosuz” ibaresi yerine “WLAN” ifadesi kuruluş alır.  

WiFi kapalıysa…

WiFi kapalıysa, sağdaki vardiya tuşunu aracılığıyla sistemi açın. Wi-Fi an açıldığında, cihazınız kullanılabilir ağları varyasyon içindeki saptayabilir. Wi-Fi şebekelerini her zaman tarar yanı sıra onları bir kontrol listesi halinde görüntüler.

Ipucu gücü

WiFi simgesinin bir parçası olarak İnternet işaret gücü de görüntülenir: simgenin koyu canlı rengi ne {kadar} doluysa, İnternet sinyali o {kadar} vahşi geliştirmek. İstediğiniz Kablosuz ağın bölüm dokunma. Kim ağa Daha önce hiç bağlanmadıysanız, parolayı girmeniz gerekir bir çağrı kutusu açılır yanı sıra “Bağlan” ibaresine vurmak. Tarihsel olarak kim ağa bağlandıysanız, Ihmal yanı sıra İptal seç seçenekler de görüntülenir. “Ihmal” sekmesini seçerseniz Android bir eski oturumdan olmaya devam etmek bilgilerinizi kaldırır. Şifreyi etkili bir şekilde girdiyseniz, çağrı kutusu kapanır yanı sıra seçtiğiniz SSID, “IP Adresinin Alınması” yanı sıra ardından “Bağlandı” mesajı görüntülenir. Bağlandıktan bundan sonra ekranın özgürlük yükseklik köşesinde minik bir WiFi simgesi görünüyor.

WPS

Wi-Fi Güvenli Bir araya getirmek (WPS), İnternet adını yanı sıra şifresini girmeden uygun şekilde bir WiFi ağına katılmanızı sağlar. Kim, son derece tehlikeli bir karşılık yöntemidir yanı sıra çoğunlukla, bir İnternet donanımı aracılığıyla Android cihazınız arasındaki bağlantılar için tasarlanmıştır. WPS’yi inşa etmek için daha önce yönlendiricinizi WPS için yapılandırın. Apple AirPort merkez ofis istasyonları için, bilgisayarınızdaki AirPort Faydalı Eğitim programı’nı aracılığıyla WPS’yi kurabilir. Daha bundan sonra Android cihazınızı yönlendiricinizin gereksinimlerine bağlantılı olarak WPS Push ya da WPS PIN yöntemini aracılığıyla bağlanabilir. PIN yöntemi, 2 cihazı bağlamak için 8 basamaklı bir PIN girmenizi ihtiyaç. Push Button yöntemiuse, bağlanmaya çalışırken yönlendiricinizdeki düğmeye basmanızı ihtiyaç. Kim daha uygun şekilde bir seçenektir bunu söyledikten sonra yönlendiricinizin(router) yakın olmanız şarttır.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Android cihazınıza WiFi kurmakta zorlanıyorsa, yazımız tam size göre.

Manuel: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply