Android Cihazlar Bu Sefer de GhostCTRL Tehdidi Altında

Android Cihazlar Bu Sefer de GhostCTRL Tehdidi Altında

Trend Micro, Android cihazlara izinsiz giriş yolu yapan GhostCtrl isimli taze bir virüsü keşfetti. Bu enfeksiyon cihazda kuruluş hinterlandı bir şaşırtıcı bir şekilde dosyayı kaydediyor.

Trend Micro vasıtasıyla ANDROIDOS_GHOSTCTRL.POS /  ANDROIDOS_GHOSTCTRL.OPSA olarak saptanan program bulaştığı cihazın çeşitli özelliğini kullanıcıların iznine gerekir duymadan yönetmek altına alabiliyor. Virüsün 3 özel versiyonu bulunuyor.

Bu versiyonların ilki cihazın işlevlerini yönetmek altına alıyor. İkincisi ise cihaza taze özellikler ekliyor. Virüsün 3 üncü versiyonu da modası geçmiş sürümlerin bütün bütün özelliklerini bir araya getirerek sisteme öldürücü yazılımları ekliyor. Yazılımın analiz tekniği gelecekte kim yazılımın ilerleme geçirebileceğini gösteriyor.

GhostCtrl çeşitli diğer öldürücü Android yazılımlarına bağlı olarak daha büyük. Yazılım programı, Android koşu sisteminin versiyonunu, tüketici adını, Wi-Fi bilgilerini, batarya durumunu, gürültü dosyalarını, UiMode’u, konumu, video kamera görüntülerini, kutlama bilgisini, tarayıcı yanı sıra arayan bilgilerini çalabiliyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Android Cihazlar Bu Sefer de GhostCTRL Tehdidi Altında

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply