Android cihazlar çoğu güvenli web siteyi desteklemeyecek- classicultimaterock

Android cihazlar çoğu güvenli web siteyi desteklemeyecek- classicultimaterock

Güvenli web’in devasa bölümlerini randevu etmek istiyorsanız istisnai olarak geçmeden Android telefonunuzu yükseltmeniz gerekebilir. Android Police’e bağlı olarak, Kalifiye Yetkilisi Let’s Encrypt, 7.1.1 Nougat’tan geçmiş Android sürümlerini çalıştıran telefonların 2021‘den gelen Menşei sertifikasına güvenmeyeceğini ve ayrıca dolayısıyla onları sayısız güvenli web sitesinden alıkoyacağını söylüyor. Perakende mağaza, kim işlevi sağlayan kalifiye için beklenen çapraz imzalamayı 11 Aralık 2021′de durduracak ve ayrıca çapraz imzalama ortaklığını o yılın 1 Eylül’de kusursuz kaldıracak.


İlginizi çekebilir: Bir mühendisin Vestel Android TV Deneyimi (Caner Demir)


Android problemi sadece nasıl çözülebilir?

Firefox’u yükleyerek (Mozilla, Let’s Encrypt’in ortağı) ve ayrıca çok kendi kalifiye deposunu yoluyla sınırlı bir kısa eylem sağlanabilir. Yine de kim, düşman istemcilere ya da tarayıcıların geçmiş işlevlere faydalı olmaz. Geliştiricilerin yaşlı koşu sistemleri için desteği bırakması kusursuz genel olarak bir rahatsızlık. Yine de kim, makine geliştirmek politikaları bak önüne alındığında kırılgan bir keşfetmek muhtemelen. Let’s Encrypt, Google Play’deki Android kullanıcılarının tahmin edilen komisyon 33,8’inin 7.1’den daha yaşlı bir stil kullandığını ve ayrıca bazı bileşenler tedarikçilerinin desteği antik kestiklerini belirtti. Makine satıcılarının geçmiş yıllarda makul olarak az geliştirmek sunması alışılmadık bir rahatsızlık değildi. Bazı cihazlar (geleneksel olarak bütçeye pozitif telefonlar) gönderim koşu sistemlerine takılıp kalabiliyordu. 2016 ya da Ayrıca 2017‘de, en azından kısa çözümler olmadan, bazı web sitelerine erişimi hemen kaybedebilecek bir telefon satın almış olabilirsiniz.

Rahatsızlık düzeliyor. Samsung ve ayrıca çeşitli diğer Android üreticileri, 3 her yıl koşu sistemi güncellemelerini gerçekleştirmek ediyorlar. Yine de kim, yaşlı donanıma kurucu pek istisnai olarak ikamet için gerçeği değiştirmiyor. Firefox kullanamazsanız ya da kullanmazsanız istisnai olarak az genel bakış kaynağa erişiyor olacaksınız. Çeşitli diğer pek istisnai olarak yer çalışmaya ısrar etmeye devam et edecek olsa da, tutarsız güçlendirmek en azından bir migren ve ayrıca en büyük ölçüde ihtimalle devasa bir meydan okuma muhtemelen.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Android cihazlar çoğu güvenli web siteyi desteklemeyecek- classicultimaterock

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply