Android Gizliliğini Arttırmak için DNS Protokolünü TLS ile Değiştiriyor! – Hardware Plus

Android Gizliliğini Arttırmak için DNS Protokolünü TLS ile Değiştiriyor! – Hardware Plus

Dünya çapında Ağ Rutin bakım Sağlayıcılarının (ISP) girdiğiniz başına siteyi görüntüleyebilme hakkına yaratıcı olması nedeniyle, Android buna bir meydan okuma aslında olmak için kullandığı protokolü değiştiriyor.

DNS(Domain Name Server) bir URL’yi IP adresine çevirerek web sitelerimizi etiket olarak girsek rağmen bizi sunucuların yaratıcı olduğu IP adreslerine bağlanmamızı sağlıyor. Senaryo olarak bizim sitemize bağlantı için “classicultimaterock.com” adresini yazdığınızda, DNS devreye girerek kim ismi sitenin asıl yaratıcı olduğu “176.53.90.199” rakamlı IP adresine bağlıyor. Kim devam ediyor başına ne {kadar} kullanıcının gözü önünde yapılmasa da, Dünya çapında Ağ Rutin bakım Sağlayıcılarımız vasıtasıyla görüntülenebiliyor. İşte açıkça kim sırada DNS yerine TLS(Transport Layer Security) protokolü devreye giriyor.

TLS protokolü her bit olarak DNS iyilik çalışıyor fakat, dönüş işlemini yaparken girdiğimiz sitenin istimini kendisine ait bir prosedür ile şifreleyerek kesinlikle kendi başına vasıtasıyla okunabilir kılıyor.

Android Open Source Porject’de merkez banliyö bazı kaynaklara bağlı olarak son zamanlarda itibaren seçeneğe kesinlikle Tasarımcı Seçenekleri ekranından ulaşabileceksiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Android Gizliliğini Arttırmak için DNS Protokolünü TLS ile Değiştiriyor! – Hardware Plus

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply