Android M telefonun pil ömrünü 2.7 kat arttırıyor

Android M telefonun pil ömrünü 2.7 kat arttırıyor

Google, I/O 2015 konferansında tanıttığı taze çalışma sistemi Android M’in programcı sürümünü şu bir kez için Nexus cihazlarda yayımlamış durumda. Kim da bizlere taze çalışma sisteminin faydalarını daha derin kavramamıza geçit açıyor.

Android M’nin uyarıcı yönler olacağını biliyoruz ve ayrıca bunlardan bir tanesi de Doze. Telefonunuzun kullanılmadığı zamanlarda eyleme başarıyla geçti Doze sayesinde üreticisi normalden daha detaylı bir uykuya giriyor kim da pil ömrünün artmasına imkan veriyor. Telefonu açtığınızda ise kapanan Doze aynı anda senkronizasyon yapılıp bilgisayar Programlama kaldığı yerden işlem.

Yine Standby adlı nitelik de Android M’in karşılaştırılabilir yeniliklerinden bir tanesi. Kim nitelik ise telefon şarjdan çıkartıldığında proaktif olarak olmayan uygulamalar İnternet desteği almamaya başlıyor, senkronizasyonlar ve ayrıca belirgin veri duraklatılıyor. Telefonunuz şarja takıldığı dönem ise bütün bütün kim transfer tekrardan işlem.

Peki kim Bir çift taze nitelik pil ömründe ne {kadar} yardımcı? Phonearena.com sitesinin Nexus 5 aracılığıyla yaptığı araştırma çalışması bizlere kim Bir çift uygulamanın eski aşamada dürüst gerçek varlık deneyimini gösteriyor. Android M’in programcı sürümü aracılığıyla Android 5.1.1’in pil ömrü karşılaştırmasında 8 saatlik bekleme süresinin ardından Android 5.1.1’li Nexus 5 %4 suçlama yemişken Android M’li Nexus 5 %1.5 suçlama yemiş. 24 saatin ardından ise Lollipop’lu eşdeğer %12 suçlama yerken Android M’li telefon %4.5 suçlama yemiş. 48 kol saati içine ise hastalık %24’e %9.

Android 5.1.1’li telefon 200 saatlik bekleme süresi sunarken kim zaman dilimi M’de 533 saate çıkmış bu nedenle M modası geçmiş çalışma sistemine oranla pil ömrünü 2.7 kat arttırmış.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Android M telefonun pil ömrünü 2.7 kat arttırıyor

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply