Android Marshmallow’un Kullanım Oranı %10’u Geçti – Hardware Plus

Android Marshmallow’un Kullanım Oranı %10’u Geçti – Hardware Plus

Android Marshmallow’un kullanıma sunulmasının üstünden tahmin edilen olarak 8 ay geçti. İlk 4 ay sonuçta Marshmallow’un kiralama oranı özellikle %1 seviyesindeydi. Bunu söyledikten sonra başarılı 4 ay kiralama oranı daha uzun bir ivmeyle artmaya başladı ve ayrıca Android’in toparla sürümünün çıkmasının 8. ayını doldurduğumuz şu günlerde Android Marshmallow’un kiralama oranı %10’u geçti.

Android’in ağ sitesinde Android sürümlerinin kiralama oranlarının belirtildiği tabloda yazana bağlı olarak 6 Haziran tanınmış itibarıyla Android Marshmallow’un kiralama oranı etkili bir şekilde %10,1. Kim tablo, Google Play Store uygulaması ile toplanan bilgilere bağlı olarak şekilleniyor. Google Play Store uygulaması da Android 2.2 ve ayrıca üzeri sürümlerin bulunduğu telefonlarda çalışabiliyor. Böylece kim tablo oluşturulurken Android 2.2’den eski Android sürümleri faktör alınmıyor. Android 2.2’den eski sürümleri kullanan kalmış mıdır diye düşünebilirsiniz. Bunu söyledikten sonra Çin’deki birkaç telefon ve ayrıca tablette Android 2.2’den eski sürümler kullanılıyor. Bununla hep birlikte Amazon’un Fire serisi cihazları da Android 2.2’den eski Android sürümlerini kullanıyor. Bunların ve %0.1’den daha fakir bir kiralama oranına yaratıcı Android sürümleri de kim tabloya entegre edilmiyor. Kim yüzden Android Honeycomb tabloda bulunmuyor.

Android Lollipop, %35,4’lük Kullanım Oranıyla Ancak En Istisnai olarak Kullanılmış Android Sürümü

6 Haziran tarihindeki verilere bağlı olarak hazırlanan tabloya baktığımızda en son derece kullanılmış Android sürümünün %35,4 aracılığıyla Android Lollipop olduğunu görüyoruz. İkinci sırada ise 31,6 aracılığıyla Android KitKat merkez alıyor. %18,9 aracılığıyla tahmin edilen 4 on yıl daha önce kullanıma sunulan Android Jelly Bean 3 üncü sırada bulunuyor.  Android’in toparla sürümü olan Marshmallow ise %10,1’lik kiralama oranıyla yine de çeyrek sırada kendine merkez bulabiliyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Android Marshmallow’un Kullanım Oranı %10’u Geçti – Hardware Plus

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply