Android Oreo 8 kullanım oranı hızla artıyor

Android Oreo 8 kullanım oranı hızla artıyor

Cep telefonu çalışma sisteminin insan genelindeki cihazlara dağılımını gösteren tablo; Android Oreo 8 kullanım oranı yaklaşık da hediye deneyim verdi. Google’ın 2018 Nisan yanı sıra öncesi için yayımladığı raporda Android Oreo 8 kullanım oranının olukça derhal bir genişletmek gösterdiği ayrım ediliyor. Firmanın en taze çalışma sistemi Oreo ay itibari aracılığıyla insan genelindeki Android telefonların %4,6’sında tesis bulmuş durumda.

Android Oreo 8 kullanım oranı Bir çift ayda 4 katman artmış

Bir geçmiş stil Android 7 Nougat ise %30,8 aracılığıyla ancak liderliğini sürdürüyor. Onu anında %26’lık maliyet aracılığıyla Android 6 Marshmallow izliyor. Daha yaşlı sürümlerde ise ancak kalıntılar göze çarpıyor. Örneğin 2014 yılında yayımlanan Lollipop’u aslında dünyadaki Android kullanıcılarının tahmini %23’ü kullanırken, KitKat’ı %10,5’i, Jellybean’i ise %4,5’i kullanıyor. Sonrasında ise IceCream Sandwich yanı sıra Gingerbread %0,4 yanı sıra %0,3 oranları aracılığıyla listeyi tamamlıyor.

Şubat ayında yayımlanan raporda Oreo’nun oranı %1,1 ike şu anda %5’e yaklaşmış durumda. Nougat ise %28,5’ten %30,8’e çıkmış. Daha yaşlı versiyonlardan Marshmallow %28,1 iken şu anda %26’ya düşmüş.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: (*8*)

Manuel: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply