Android Q özellikleri resmen açıklandı! – Hardware Plus

Android Q özellikleri resmen açıklandı! – Hardware Plus

Google bu akşam düzenlenen I/O 2019 etkinliğinde Android koşu sisteminin taze sürümü Q özelliklerini açıkladı.

İlginizi çekebilir: Android Q beta sürümü alacak 21 telefon

Android Q özellikleri

Taze Android sürümü getirdiği pek istisnai olarak yenilikle kullanıcıların isteklerine yanı sıra şikayetlerine çözüm verecek iyilik gözüküyor. Bunlar ortasında en istisnai olarak bildirmek çeken Live Caption adındaki taze nitelik. Bunun ve ayrıca koruma yanı sıra kişisel gizlilik iyilik kapsamlı konularda da sayısız geliştirmeler sahip olmak. Bunlara ek olarak Android kullanıcılarının kronikleşen yükseltme sorununa da eylem getirilecek.

Itibaren yenilikler

Toparla dönemde kullanıcıların aradığı bir özelliğe dönüşen siyah mod taze sürümüyle beraber son olarak Android’e de olay. Fakat kim nitelik siyah mod yerine ‘siyah motif‘ olarak adlandırılmış. Mesaj menüsündeki hemen ayarlar bölümünden siyah temaya açıkça geçilebilecek. Elektrik pili tasarrufu da sağlayacak olan kim nitelik telefon elektrik fiyat indirimi moduna alındığında mutlaka devreye girecek. Google’ın çok kendi uygulamaları hariç 3 üncü etkinlik uygulamalarında güncellemelerle karanlık temasına uyması bekleniyor.

 

Güncellemeyle karanlık teması hariç Android navigasyon butonları da yenileniyor. Android Q‘da onayla dönme, birkaç davranış yanı sıra önemli göster tuşlarının yerini beyaz renkli bir dizi alacak. Kim kulüp önemli ekrana gitmek için boğa kaydırılıyor. Birkaç davranış ekranına gitmek için boğa kaydırılarak sürüklenecek. Uygulamalar ortasında vardiya yürütmek için ise hızlıca kaydırılacak. Davranış çekmecesine başarmak içinse kulüp önemli ekrandan boğa kaydırılacak. 

android q

Koruma tarafında da pek istisnai olarak yaratıcı düşünme göze çarpıyor. Iyi bir fikir telefon üreticilerini koruma güncellemelerinin acil verilmesi konusunda düzenli olarak uyaran Google ipleri eline almaya yargı vermiş iyilik gözüküyor. Google “Project Mainline” adını verdiği bir iş başlattı. {Artık} kullanıcılar taze koşu sistemiyle beraber aylık koruma güncellemelerini Google Play Store üzerinden kendi başlarına yükleyebilecekler. İşin ciddi tarafı ise kim nitelik daha sonra Android Q güncellemesi banliyö cihazlara sunulmayacak yanı sıra telefon üreticileri isterlerse kim koruma güncellemelerinin erişimine etkinleştir vermeyebilecek. Etkinlikte devasa tasarım güncellemeleri tarafındaysa dişe dokunur bir yenilikten bahsedilmedi.

Güvenliğin ardından kullanıcılar için kapsamlı olan bir çeşitli diğer sorun başlığı da izinler yanı sıra kişisel gizlilik. Etkinlikte kim konudaki geliştirmeler de tanıtıldı. {Artık} telefon ekranı doğum günü pastası olduğunda GPS görünür olsa rağmen Google kullanıcıların alan bilgisine erişemeyecek. Bir davranış alan verisine eriştiğinde kim mesaj çubuğundan görülebilecek. Bunlara ek olarak {artık} telefondaki kişisel gizlilik ayarının ve ayrıca verilerinize erişimi olan uygulamaları görüntülediğiniz yanı sıra doğrudan ettiğiniz, türünün tek örneği ayarlara yanı sıra işaret tablolarına erişebileceksiniz. 

android q

 

Nihayet Android Q aracılığıyla itibaren büyük olasılıkla de en bildirmek seksi özellikten bahsetmek gerekiyor: Live Caption. Kim nitelik telefondaki her türlü bir uygulamada çalınan bir videonun veya müziğin dürüst gerçek zamanlı olarak yazıya dökülmesini sağlıyor. Kim devam ediyor özel topluluk cihaz öğrenmesi ile gerçekleştiği için müşteri bilgileri hiçbir bulut servisine gönderilmiyor. Kim nitelik ağ bağlantısı olmasa da çalışabiliyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Android Q özellikleri resmen açıklandı! – Hardware Plus

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply