Android temelli cihazınızı kem gözlerden ve kötü niyetli şahıslardan sakının

Android temelli cihazınızı kem gözlerden ve kötü niyetli şahıslardan sakının

Dünyanın en yaygın bilinen telefonları konumunda keşfedildi Android temelli ekipman, gerekir iç parçalar gerekirse dış mekan pek istisnai olarak tehdit aracılığıyla yüz zorunda. Kim tehlikelerinin üstesinden gelmenin yollarını sizin için irdeledik.

Dünyaca yıldız yeterli ödüllü süpervizör ve yıldızcık Woody Allen’in şaşırtıcı bir şekilde etkileyici bir sözü vardır. Woody Allen, “Paranoyak olmam, gözlemlemek edilmediğim anlamına gelmez.” ifadelerini kullanınca bizi hem güldürmüştür hem de fazlasıyla düşündürmüştür.

Bir Android telefona bazı güvenlik ve güvenlik yönler aşılamak ise paranoyaklığın istisnai olarak geçmiş. Android telefonlar Günden güne kelimenin tam anlamıyla hırsızlık vakaları ve dış mekan saldırılarla karşılaşıyorlar. Peki Android cihazları gerekli saldırılardan korumanız tam olarak nasıl uygulanabilir yer almak? Karşınızda aktif madde aktif madde geri bildirim:

Asma kilit mekanizması

Kim maddeyi spekülasyon etmek için ilerleme uzmanı ya da bilişim dehası olmanıza gerekir yok. Gerekir hoş bildiklerinizin eylemlerini, gerekse kötü niyetli kişilerin bireysel verilerinizi başarmak için saldırılarını düşünürseniz, bir asma kilit mekanizması oluşturmanız düzenleme. Başparmak izi tarayıcı işe iyi bir şey bir kalite anca telefonunuzda kim opsiyon yoksa pin kodu seçeneğini gerçekten istiyorum elde.  Ayarlar > Koruma > Göster kilidi ibarelerini tıklayıp, girişteki pin koduna üstüne üstlük, “Göster kilidi çözmek için” bir şifre atayabilirsiniz.

Uzaktan temiz fonksiyonunu proaktif olarak hale getirin

Kesinlikle pin kodu ve göster kilidi şifrelerini proaktif olarak hale getirdiniz ama telefonunuz çalındı. Işaret etmek konusu şifreler yüksek sürse de silinebilir. Iyi haber Android Device Manager emrinize amade. Alışkanlık sayesinde, hırsızların eline geçmesini istemediğiniz bütün verileri ortadan kaldırabilirsiniz. Ayarlar / Google / Koruma sekmelerinden stresli özelliği proaktif olarak hale getirebilirsiniz ve olası bir hırsızlık durumunda gerekeni yapabilirsiniz.

Tanıdık olmayan uygulamalara izin ver vermeyin

Google, Play Store’da yayınlanan uygulamaların tehlikeli kodlar içermesine basit basit izin ver vermez. Yine de bazı 3 üncü etkinlik uygulamalar sizi kandırmak için ellerinden geleni ardına koymazlar. Böylece Ayarlar / Koruma sekmesinden “Tanıdık olmayan uygulamaları yükle” ibaresini boşluk kılın.

Güncellemelere alaka verin

Hackerlar, Android’in güvenlik ve güvenlik mimarileri yıkmak için pek istisnai olarak prosedür geliştiriyorlar. Kesinlikle dünyanın en önemli bilişim devlerinden bir kişi olan Google da, kim hamleleri cevapsız bırakmıyor ve anlaşıldı açıkları kapatmak için açıkça mesai çalışıyor. Böylece şirketin sunduğu güncellemelerden sık sık faydalanın.

Android taramalarına ve onaylamalarına izin ver verin

Gerekir Android çalışma sistemi gerekse onu destekleyen yetkililer 3 üncü etkinlik uygulamalar, cihazınızdaki yazılımları taramak için izin ver gereklilik edecektir. Onlara kim izni verin ve ak kuzular aracılığıyla kara koyunun hangisi olduğunu değerlendirmek konusunda büyük ölçüde bir hareket atın.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Android temelli cihazınızı kem gözlerden ve kötü niyetli şahıslardan sakının

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply