Android uygulamalarınız kamera ve mikrofon kullandığında öğrenin

Android uygulamalarınız kamera ve mikrofon kullandığında öğrenin

Her türlü bir Android uygulamanızın kamera ya da mikrofonunuzu kullanması durumunda bunu kısa olarak öğrenebileceğiniz bir davranış önerimiz kesinlikle olacak.


İlginizi çekebilir: Telefon gözünde canlandırmak iyileştirme hızınızı kısa olarak öğrenin


Hani meydana ya, telefonumuz yanımızdayken birisiyle bir nokta çevresinde konuşuyoruzdur. Bundan sonra ise konuştuğumuz bir şeyler çevresinde karşımıza reklamlar kaldır. Komplo teorisi teorilerine de bayıldığımızdan ötürü “Acaba dinleniyor muyuz?” deriz. Büyük olasılıkla  kim önerimiz bunun için de işinize yarayabilir.

Gülmek bir yana, telefonlarda kişisel gizlilik büyük unsurlardan birisi ve kamera ya da mikrofonumuzun iznimiz hariç kullanılmasını pek tabi istemeyiz. Apple firması da iPhone ve iPad cihazlarına getirdiği yeniliklerle hep birlikte {artık}; türünün tek örneği uygulamaların kamera ve mikrofon erişimi sağlaması durumunda turuncu ve çevre dostu noktalarla kullanıcıya haber veriliyor. Android tarafında ise böyle bir hastalık yok. Özellikle konuma erişim elde edin sağlanma durumunda bir uyar alınıyor.Bunu söyledikten sonra Google Play Store platformundaki şaşırtıcı bir şekilde sayıdaki uygulamalardan bir tanesi verimli kim işlevi kullanıcıya sunuyor. Tamamen ücretsiz bir stil indirilip kurulabilen kim uygulamanın ismi ise Access Dots – iOS 14 cam/mic access indicators. Kurulumun ardından uygulamanın açılmasıyla yapılması gereken sıradışı nokta ise isminin yanındaki seçeneği aktifleştirmek.

Aktifleştirme işleminden bundan sonra ise Android sisteminin ulaşılabilirlik ayarlarına yönlendirilip uygulamaya önemli izinlerin verilmesi gerekiyor. Ardından bir kez daha uygulamanın açılması durumunda ise simge durumuna küçült tarafta bazı ayarlamalar yapılabildiği görülebiliyor. Dosya için görülecek noktaların renkleri, boyutları ve yerlerinin ayarlanması çevresinde yapılabilecek olan ayarlamalar içerisinde tesis alıyor. Ayrıca kol saati simgesi de kamera ve mikrofona ulaşan uygulamalar geçmişini öğrenebilmek için kullanılabiliyor.

Bütün bütün ayarlamalardan bundan sonra ise Apple cihazlarındakine karşılaştırılabilir bir stil, her türlü bir uygulamanın kamera ve mikrofona erişmesi durumunda işaretleri ayarladığınız şekillerde görmeniz başarılabilir olacaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Android uygulamalarınız kamera ve mikrofon kullandığında öğrenin

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply