Android’de 4 yıldır bulunan güvenlik açığı cihazların %99’unu tehdit ediyor – Hardware Plus

Android’de 4 yıldır bulunan güvenlik açığı cihazların %99’unu tehdit ediyor – Hardware Plus

Android koşu sistemi günümüzde en son derece olarak kullanılmak için üretildi koşu sistemi. Ilerleme devi Google’ın da desteği aracılığıyla birbirleriyle kademeli olarak gelişmekte ve ayrıca artan koşu sisteminde de arada durum yaşanıyor. Kim sorunların en yenisi belkide en büyüğü ise geçtiğimiz günlerde bulundu. Bluebox güvenlik araştırmacıları bir dönem geçmişte Android koşu sisteminde 4 yıldır sahip olmak olan ve ayrıca cihazların tazminat 99’unu tehdit eden bir güvenlik açığı yerini belirlemek ettiler.

Belirtilen kim güvenlik açığı belirtilene bağlı olarak ölümcül yazılım uygulaması ilgili truva atlarının kendilerini onaylanmış uygulamalar tercih göstermesini sağlıyor ve ayrıca kim programların içinde yerleştirdiği ölümcül yazılımlarla kullanıcıları hazırlıksız yakalıyor. Android 1.6 Donut koşu sisteminden gerçeği nedeniyle merkez banliyö kim güvenlik açığının şimdiye {kadar} çeşitli cihazı zarar verici etkilediğini ve ayrıca bundan sonradan ıstırap düzeltilmediği takdirde etkilemeye ısrar etmeye devam et edeceği düşünülüyor.

Belirtilene bağlı olarak {artık} yükseltme almayacak olan cihazları tehdit etmeye ısrar etmeye devam et edeceği belirtilen kim güvenlik açığından Google’ın ise geçmek Şubat ayı itibariyle haberi gel. Şimdilik Google kim güvenlik açığını gidermek için uğraşıyor. Bakalım kim ıstırap bir kez çözülecek? Kim ıstırap çözülene {kadar} sizlere Android cihazınıza bilinmiyor kaynaklardan bir alışkanlık indirmemenizi öneriyoruz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Android’de 4 yıldır bulunan güvenlik açığı cihazların %99’unu tehdit ediyor – Hardware Plus

Manuel: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply