Android’de daha güvenli bir tarama deneyimi için 8 uygulama

Android’de daha güvenli bir tarama deneyimi için 8 uygulama

Herhangi bir kişi telefonuyla internette geziniyor. Peki siz bunu güvenli bir moda trendi yapıyor musunuz? İşte Android taramanızı güvende tutmanın 8 yolu.


İlginizi çekebilir: İklim değişikliği, interneti de etkiliyor!


İnternette daha güvenli sadece nasıl gezinebiliriz

Kullandığınız üreticisi önemli değil, dijital ortamda güvende kalmak çok önemli alaka taşır. Android’deki bazı büyük ölçüde uygulamaların bilinçli olsanız da, koşu sistemi tipik olarak güvenlidir. Yine de hangi koşu sistemini kullanırsanız kullanın, hatta daha fazla önlemler almanız önemlidir. Başlamanız için işte size Android’de daha güvenli bir yürüyüş deneyimi sağlayacak 8 işaret yanı sıra uygulama.

1. Bir Dijital Kişiselleştirilmiş İnternet (VPN) Kullanın

Gizliliğinizin dijital ortamda tehlikeye atılmasının anahtar yollarından bir kişi, web sitelerinin yanı sıra Ayrıca bazı tarayıcıların çevrimiçi profilinizi oluşturmaya başlamasıdır. Kim, reklam ve pazarlama verenlerin sizi izlemesine yanı sıra arka plan etkinliklerinize bağlı olarak malzeme göstermesine olanak tanır. Bunun için en standart yanı sıra kanıtlanmış ölçü, bir Dijital Kişiselleştirilmiş İnternet (VPN) kullanmaktır.

VPN’ler, konumunuzu yanı sıra IP adresinizi gizleyerek yanı sıra dürüst gerçek kimliğinizi gizlemenize izin ver vererek internette görünüşe göre açıklanmayan olarak gezinmenize izin ver verir. Üstüne üstlük, VPN’lerin bir çeşit Yine bir başka faydası vardır. Örneğin, özel bir konuma geçerek, Netflix ya da YouTube seç platformlarda coğrafi olarak engellenen içeriğe erişebilirsiniz. Anında bir VPN indirerek gizliliğinizi korumanızı öneriler ederiz.

2. 3 üncü Taraf DNS Çözümleyiciye Geçin

ağ, gizliliğinizin tehlikeye atılabileceği birden fazla katmana sahiptir yanı sıra kim zincirdeki daha kırılgan bağlantılardan bir kişi DNS Çözücü olarak adlandırılan şeydir. DNS Çözümleyiciyi bir telefon rehberi olarak düşünebilirsiniz. Bütün banliyö adlarını (adları) yanı sıra bunlara iletişim itibaren IP adreslerini (sayıları) bestelemek. Bir URL girdiğinizde çözümleyici, ihtiyaç ettiğiniz web sitesinin IP adresini almaya çağrılır. Taşımak edildikten daha sonra, kişisel bilgisayar tarayıcıyı ona bağlar.

DNS Çözümleyici, internetin etkinleştirilmesinde inanılmaz anahtar bir görev oynadığından, çözümleyicinin kanalındaki bir sızıntı bütün geçmişinizi tehlikeye atabilir. ağ Bakım Sağlayıcınız (İSS) yaygın olarak DNS Çözümleyiciyi yönetir, bunu söyledikten sonra en uzun kalitede DNS kullanmama ihtimali vardır. Kim, kırılgan şifreleme anlamına kazanç yanı sıra bazı DNS hizmetlerinin, kullanıcılarının dijital davranışlarını araştırdığı yanı sıra kim verileri reklam ve pazarlama verenlere sattığı bilinmektedir. Kim, önemli ölçüde huzurlu ağ kişisel gizlilik yasalarına kurucu ülkelerde olasıdır.

İyi haber şu ki, Yine bir başka bir DNS çözümleyiciye özgürce geçebilirsiniz yanı sıra 3 üncü taraf bir hizmete geçtiğinizde, İSS’niz {artık} telefon defterinize erişemeyecek yanı sıra dolayısıyla kişilerinizi kaydedemeyecektir. Saygın bir DNS hizmeti ortaya çıkarmak ezici muhtemelen, bunu söyledikten sonra bunu yaptığınızda, kapsamlı olasılıkla sorgularınıza geri bildirim teklif daha derhal yanı sıra daha güvenli olacaktır.

3. Kişisel gizlilik Odaklı Bir Tarayıcı Kurun

Dijital olarak korunduğunuzdan emin olmanın bir Yine bir başka yolu da Firefox Focus seç kişisel gizlilik odaklı bir tarayıcı kurup kim tarayıcıya geçmektir. Focus, tamamen çevrimiçi varlığınızı güven altına biriktirmek amacıyla tasarlanmıştır. Kentsel tarayıcılardaki seç bir bakış atma geçmişi, sekmeler, tesis imleri ya da eşdeğer özellikler bulunmaz. Daha ziyade Firefox Focus, bir web sitesinden ayrıldıktan daha sonra izlerinizi kapatmanıza izin ver veren kapsamlı bir otomobil setiyle hep birlikte kazanç. Tarayıcı bunu, aksi takdirde tarama alışkanlıklarınızı izleyebilecek izleyicileri yanı sıra çerezleri engelleyerek yapar.

4. Kolay erişilebilir Tarayıcı Ayarlarınızı Yapın

do not track android gizlilik

Bir bakış atma geçmişinizi yanı sıra sekmelerinizi daha daha sonra kalkan isterseniz, arzu ettiğiniz elde edilebilir tarayıcının kişisel gizlilik ayarlarını değiştirmeyi deneyin. Günümüzde birçok tarayıcı, sizi seyirci seç öğelere e karşı kalkan için çeşitli güvenlik ve güvenlik seçeneğiyle hep birlikte kazanç. Örneğin, Google Chrome’un Android uygulaması, zararlı web sitelerini esasen önlemek için etkinleştirebileceğiniz bir “Güvenli Tarama” anahtarına da sahiptir. Ayarlar > Kişisel gizlilik bölümünde mevcuttur.

5. Tarayıcının Parola Yöneticisini Kullanmayın

Google Chrome seç çeşitli tarayıcı çok kendi şifre yöneticilerini sunmaya başladı. Yine de, aldatıcı web siteleri bunları Sermayeleştirmek edebileceğinden, Kimlik bilgilerinizi tarayıcıya kaydetmeniz yaygın olarak önerilmez. Kişiselleştirilmiş parola yöneticileri ise inanılmaz daha gerçekten iyi (PL) şifrelemeye sahiptir yanı sıra başına tarayıcıda ya da platformda çalışır. Aynı zamanda, yaş kazandıran {otomatik} doldurma aracı seç bir şifre yöneticisine geçmenin birkaç avantajları vardır.

6. Tanıdık olmayan Uygulama Kaynakları Ayarını Devre Dışı Bırakın

uygulama izinleri

Android 8.0 Oreo’dan gelen uygulamaları özgürce kenar yükleme yeteneği, yaygın bilinen bir Android özelliğidir. Yine de kim hepsi birden kötü bir güvenlik ve güvenlik tehlikesidir yanı sıra büyük ölçüde anlamlı program ajanlarının telefonunuzu ele geçirmesine izin ver verebilir. Böylece, ayarı devre dışı bırakın yanı sıra tamamen Play Store dışından saygın bir uygulama montaj üzereyseniz açın.

7. İndirmeler İçin Ciddi Önemli Program Tarayıcısı Edinin

İnternetten genellikle genellikle kayıt indiren biriyseniz, geri planda katip bir büyük ölçüde anlamlı program tarayıcınız olmalıdır. Kim moda trendi, açtığınız paketin her türlü bir anonim enfeksiyon içermediğinden emin olabilirsiniz. Dahası, Android’deki antivirüs uygulamaları hırsızlık koruma mekanik, verimlilik yönetimi yanı sıra daha fazlası seç yardımcı bulabileceğiniz çeşitli diğer araçlarla hep birlikte kazanç. Android için elde edilebilir onlarca antivirüs uygulamasından her türlü birini kurabilirsiniz.

8. Halka Belirgin Wi-Fi’yi Tarayın

wi-fi security

Halka görünür Wi-Fi, 2 ucu diplomatik bir orak biçimli ağır kılıç muhtemelen. Yaygın olarak bağlanmakta özgür olsanız da, şiddetli bilgisayarın trafiğinizi izleyerek bunu geri sıçrama etme şansı vardır. Ağda her türlü bir harika performans bulur bulmaz sizi uyaran ARP Guard seç farklı bir Wi-Fi güvenlik ve güvenlik uygulaması yükleyerek kim Çeşitlilik uygulamalardan kaçabilirsiniz. Belirgin Wi-Fi kanallarında güvende kalmak için uygulamanın güvenlik ve güvenlik yönergesini de uyumlu edebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Android’de daha güvenli bir tarama deneyimi için 8 uygulama

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply