Android’de pil ömrünü arttırmanın püf noktaları

Android’de pil ömrünü arttırmanın püf noktaları

Android telefonlarımızı kullandıktan bir dönem daha sonra pili daha çabuk bitmeye başlıyor… Kullandığımız uygulamalar ,Google uygulamaları ve ayrıca uzmanlarımız istemeden arkada personel uygulamalar pilimizi bir dönem daha sonra çok daha hızlı bitirmeye başlıyor. Tabi ki bir çaresi bulunmakta… Hazırsanız başlayalım.

Yer ayarlarından Google’ı kapatın:

Google sizden mutlaka konumu açıp bizden yer bilgilerini alıyor. Kim da batarya ömrünü kısaltıyor.

Kim ayarı yapmamız için gereken geçit : uygulamalarımızdan Google ayarları buluyoruz. Davranış açıldıktan daha sonra : Yer bölümüne giriyoruz ve ayrıca kim bölümden google yer ayarlarına giriyoruz. Ardından yer geçmişini kapatıyoruz ve ayrıca aşşağıdaki “Yer geçmişini sil” butonuna basıyoruz.

Screenshot_2015-10-09-15-55-11

Screenshot_2015-10-09-15-55-19

Öldürücü alışkanlık tespiti iyileşirme ayarınını ve ayrıca ekipman yöneticisini kapatın:

Uygulamalarımızdan Google Ayarlar uygulamamıza giriyoruz. Ardından güvenlik ve güvenlik bölümüne geliyoruz ve ayrıca aşağıdaki tercih ayarları uyguluyoruz. Kim ayarlar telefonunuz kaybolduğunda Android Üreticisi Yöneticisinden yerini sonuç işlemini kapatıyor.

Screenshot_2015-10-09-16-21-30

Screenshot_2015-10-09-16-21-51

Kullanmadığınız Google uygulamaları ve ayrıca düzeni uygulamalarını devre dışı bırakın :

Kim peşini bırakmamak, sürdürmek hem telefonunuzu hızlandıracak hemde pil süresini uzatacaktır. Benzer şekilde Samsung cihazlarda itibaren gereksiz uygulamalar arkada çalışıp hem cihazin performansını düşürüyor hem de pilinden kullanıyor.

Devre dışı bırakmak için : Ayarlar > Uygulamalar > Bütün uygulamalar yolu aracılığıyla kullanmadığınız Google uygulamalarını devre dışı bırakabilirsiniz. Benzer şekilde alışkanlık menüsünde devre dışı bırakılan uygulamalar gizlenecektir.

Screenshot_2015-10-09-16-00-09

Google Play Store {otomatik} alışkanlık güncellemesini kapatın :

Google {otomatik} uygulamalarını ve ayrıca çeşitli diğer uygulamalarını geri planda güncelliyor ve ayrıca kim sayı bataryadan kullanıyor.

Kapatmak için : Google Play > Google Play seçenekleri (Google Play şiddetli ekranındayken sola kaydırarak ulaşabilirsiniz) >Ayarlar> Uygulamaları {otomatik} güncelle bölümünden kapatıyoruz. Ardından Davranış güncellemelerini de kapatıyoruz.

Screenshot_2015-10-09-16-46-36

Screenshot_2015-10-09-16-46-50

Greenify uygulaması kullanın:

Sanal olarak herkesin duyduğu uygulamalardan olan Greenify kullanmanızda iyi bir şey sahip olmak. Uygulamaların geri planda çalışmasını engelliyor fakat uyuttuğunuz uygulamalardan bilgi gelmiyor. Greenify hem rootlu hemde rootsuz çalışabilmekte. Greenify uygulaması tamamen ücretsiz eşdeğer için buradan ,paralı eşdeğer için ise buradan ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki adımlar aracılığıyla greenify kesinlikle edebilirsiniz.

Screenshot_2015-10-09-16-02-45

Ağırlıklı olarak özgürlük yukardaki + butonuna basarak uyutacağımız uygulamaları seçiyoruz.

Screenshot_2015-10-09-16-03-09

Ardından uygulamaları seçip ok ucu aracılığıyla gösterdiğimiz  butona basıyoruz. (Hatta daha fazla alışkanlık için ise işaretlediğimiz bölüme girmeniz bol.

Screenshot_2015-10-09-16-03-25

Ardından uyutma butonuna basıyoruz ve ayrıca uyutuyoruz.

Rootlu ekipman için Battery Calibration aracılığıyla bataryanızı kalibre elde :

Kim alışkanlık bataryanızı kalibre ediyor. Benim tercih günde bir yazılım uygulaması değiştiriyorsanız kim uygulamayı kullanmanız yararlı muhtemelen. Battery Calibration uygulamasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

İlk çoğunlukla telefonumuzu %100 {kadar} ima etmek ediyoruz. (LG G2 LG G3 tercih cihazlarda batarya %100 olduktan daha sonra bir yarım kol saati şarjda bekletmenizde ödül sahip olmak. ) Ardından uygulamamıza girip Battery Calibration butonuna basıyoruz . Düşük bölümde calibration sucses yazısı gelirse peşini bırakmamak, sürdürmek başarlılı gel demektir.

Screenshot_2015-10-09-17-18-09

Telefonunuz rootlu değilse üretim tesisi ayarlarına dönerek kim işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Titreşimi kapatın.

En fazla ima etmek alkol tüketimi özelliklerden birisi ise titreşimdir. Ayarlar>Gürültü bölümünden titreşimi kapatmanız önerilir. (Cihazdan cihaza kontrast gösterebilir)

Eğer yazdığımız adımları uyguladığınız halde telefonunuz halen bataryası çabuk bitiyorsa telefonunuzu garantiye göndermeniz gerekmektedir.

Kim işlemlerle telefonunuzun bataryası {artık} daha kalıcı olacaktır.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Android’de pil ömrünü arttırmanın püf noktaları

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply