Android’in yaratıcısı Andy Rubin, Google’dan ayrılıyor! – Hardware Plus

Android’in yaratıcısı Andy Rubin, Google’dan ayrılıyor! – Hardware Plus

Android‘in iş arkadaşı kurucularından Andy Rubin Google’dan ayrılıyor. Wall Street Journal’in aktardığı habere bağlı olarak şirketteki pozisyonunu Carnegie Mellon Üniversitesi’nde profesörlük yapan hepsi birden bir dedektif bilimsel araştırma insanı olan James Kuffner‘a bırakacak Rubin, bundan sonradan ekipman tabanlı girişimler aracılığıyla uğraşacak.

Kim ayrılığın ileri Google Baş yönetici’su Larry Page, “Andy için ilerisi için en iyisini diliyorum, Android aracılığıyla birbirleriyle milyarlarca müteşekkir insanın olduğu heyecan verici bir kurumsal yaptı. Teşekkür etmek.” sözlerine kuruluş verdi. 2005 yılında Google’ın Android projesini satın almasıyla ekibe katılan Rubin, daha sonradan kim çalışma sisteminin gelişmesinde de önemli yükümlülük oynadı yanı sıra aslında Android dünyanın en geleneksel olarak cep telefonu çalışma sistemi olarak istisnai olarak bir değere kurucu.

Bunu söyledikten sonra ancak Rubin’in şirketten ayrılışının hoş olmayan sürpriz olmadığını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz alayı ayında Rubin, Android bölümüden ayrılarak yerini Sundar Pichai’ye bırakmıştı.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Android’in yaratıcısı Andy Rubin, Google’dan ayrılıyor! – Hardware Plus

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply