Anılarınızı kaydedebilen göz teknolojisi gerçek oluyor

Anılarınızı kaydedebilen göz teknolojisi gerçek oluyor

Teknolojinin üzücü derecede ilerlemesini ilgilendirmek olan Black Mirror dizisi sürekli sürekli gerçek oluyor diyebiliriz. Bunu göz önünde bulundurarak kim dizide de ilgilendirmek edilen “anıları kaydedebilen göz teknolojisi” aslında bilimsel araştırma adamları vasıtasıyla güçlendirilmiş durumda.

3D yazıcı sayesinde üretilen “göz küresi” yaşadığınızı anıları kaydedebiliyor, Wi-Fi bağlantısı, çok kendi kendini iyileştirtirebilme ve ayrıca resim filtresi özelliği sunuyor. Biyoteknoloji alanında bilgili olan MHOX‘un son zamanlarda bir projesi olan EYE‘da 3D yazıcıdan çıkartılmış 3 son zamanlarda göz bulunuyor: Heal, Advance ve ayrıca Enhance.

bddka7rmwoc5kpijdlxttqrtfntcaziwgcfvrz3ssobzolw2hefied2vhmd0zzp2

Heal, adından da anlaşılabileceği iyilik çok kendi kendini iyileştirebilen yapısıyla medikal anlamda son zamanlarda bir çağ başlatması bekleniyor. Çeşitli diğer 2 göz ise yine de bilimsel araştırma efsane filmlerinde ya da dizilerinde gördüğümüz özellikleriyle tavsiye çekiyor. Advance‘in daha etkin bir tahmin sunduğu söylenirken hem ekstra objeyi algılayabilme hem de özdeş Instagram’da olan resim filtresi iyilik özelliklere yaratıcı olduğu söyleniyor. Nihayet Enhance göz ise Wi-Fi bağlantısıyla hep birlikte gördüğü anıları kaydedeliyor ve ayrıca dilediğiniz yere upload ediyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Anılarınızı kaydedebilen göz teknolojisi gerçek oluyor

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply