Anonymous, Rusya’ya Karşı ‘Siber Savaş’ Başlattı! – Hardware Plus

Anonymous, Rusya’ya Karşı ‘Siber Dövüş’ Başlattı! – Hardware Plus

Anonymous olarak anlaşıldı bilgisayar sistemi korsanları topluluğu, Vladimir Putin ve ayrıca Rus hükümetine e karşı siber savaşta olduğunu onaylandı ederek Ukrayna-Rusya çatışmasına giriyor seç görünür.

Rusya’nın Ukrayna’yı istila etmesinin ardından, 7,4 bin takipçisi ve ayrıca tahmin edilen 190.000 Tweet’i olan “Anonymous” adlı bir hesaptan bir Twitter gönderisi, dünyanın 4 bir yanındaki bilgisayar sistemi korsanlarını Rusya’yı turistik cazibe almaya çağırdı. 24 Şubat’taki bir gönderi,  Uluslararası topluluğun ülkeye e karşı harekete geçmeye hazırlandığını belirtti – “ve ayrıca çabalarını retweet’leyeceğiz” dedi.

Başarılı günlerde, Rus petrol devi Gazprom, devlet kontrolündeki Rus haber ajansı RT ve ayrıca Kremlin’in temsilci İnternet sitesi de dâhil aslında olmak üzere şaşırtıcı bir şekilde sayıda Rus ve ayrıca Belarus devlet kurumuna ait web sitelerinin devre dışı bırakılmasının sorumlusunun Anonymous olduğu hak talepleri edildi.

Daha daha sonra ise, Rus ağ rutin bakım sağlayıcılarını kesinti, Belarus tabanca üretici Tetraedr’dan kağıt ve ayrıca e-Blog yazısı sızdırmak ve ayrıca Rus telekomünikasyon hizmeti Tvingo Telecom vasıtasıyla teklif bir yakıt tedarikini kapatmak da iddiaların ile çevrili Anonim.

Profil yönetici, topluluğun niyetlerini geçmek haftaki bir Twitter gönderisinde özetledi: “Anonymous, .ru federal hükümet web sitesini çevrimdışı kal ve ayrıca Putin’in devlet sansüründen kurtulabilmeleri için Rus halkına deneyim gönder için ısrar eden faaliyetlere kurucu. Bunlara ek olarak Ukrayna halkını elimizden geldiğince dijital kal için ısrar eden faaliyetlerimiz sahip olmak.”

26 Şubat’ta yayınlanan bir gönderide, “Rusya dik insanları bombalamak için patlayıcı kullanıyor muhtemelen, bunu söyledikten sonra Anonymous Rus hükümetinin web sitelerini öldürmek için lazer cihazı kullanıyor” dedi.

Yetkililer profil sayfası yok

Hesabın büyük hayran kitlesine ne olursa olsun, “Anonymous” Twitter hesabının arkasındaki tüketici – ya da kişiler – bir gönderide bunun topluluğun temsilci hesabı olduğunu reddetti: “Ekibimiz ana olmayan bir direniş hareketiyiz. Yetkililer bir #Anonymous hesabı yok.”

En büyüklerinden bir birey seç görünse de, Anonymous’la endişeli seç görünen sayısız Twitter hesabından bir birey. Topluluğun iddialarını doğrulamak imkânsız değilse de ezici, verilen anonimlik kim topluluğun önemli ilkesi.

Hizmetçi kesintilerini yönetmek eden bir web sitesinin incelemesi, topluluğun kapattığını hak talepleri ettiği web sitelerinin çoğunun zaten – ya da mahalle zamanda – devre dışı bırakıldığını doğruladı.

RT’de 28 Şubat’ta yayınlanan bir Blog yazısı, Kremlin’in ve ayrıca kişiye özel web sitesinin de geçmek cuma günü Anonymous vasıtasıyla kapatıldığını doğruladı. Makalede aynı şekilde topluluğun pazartesi günü çeşitli diğer Rus ve ayrıca Belarus medya kuruluşlarını turistik cazibe alarak ciddi sayfalarını “Savaşı durdurun” mesajıyla değiştirdiği açıklanan.

Dünya çapında birleşme

Pensilvanya’daki bir alkollü içecekler dükkanının votka bölümünden Rus yapımı içkiler kaldırıldıktan başarılı hali.

Dijital bilgisayar sistemi korsanlarının öfkesini getir, NATO güçleri ve ayrıca küresel işletmelerden sarhoş tüketicilere {kadar} sayısız insanın Rusya’nın Ukrayna işgalini itiraz etmek için muazzam ya da minik kozlarını tam olarak nasıl kullandıklarının bir Yine bir başka örneği.

Barlar Rus yapımı votkayı boykot ediyor, bunu söyledikten sonra Smirnoff markasının bir ingilizce şirketine ait olmasına ve ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nde üretilmesine ne olursa olsun turistik cazibe alındığı bildiriliyor.

Lobicilik firmaları, ilerleme fuarları ve ayrıca fiziksel uygunluk ligleri Rusya aracılığıyla bağlarını kestiklerini açıkladılar. Walt Disney Company dün gece, Rusya’da gelecekteki tiyatro filmlerinin vizyona girmesini durdurduğunu söyledi.

İki taraflı bir siber çatışma

Rusya’nın aslında Ukrayna aracılığıyla kişiye özel siber çatışma versiyonuna girdiğine inanılıyor. Reuters’a bağlı olarak, geçmek tam hafta mahvediyor “wiper” yazılımı Ukrayna devlet kurumlarını ve ayrıca kredi kurumlarını vurdu. Haber ajansı, Rusya’nın her türlü bir müdahaleyi reddettiğini söyledi.

Reuters’ın bildirdiğine bağlı olarak, Ukrayna’nın federal hükümet web sitelerinin birçoğu geçmek tam hafta “DDoS” saldırılarında kapatıldı. Ukrayna, Rusya’nın Kırım yarımadasını ilhak ettiği 2014’ten kim yana çevrimiçi saldırılara maruz kaldığını söyledi.

Başarıyla geçti tam hafta “Anonymous” Twitter hesabından ortak bir gönderi, topluluğun bir bütün bütün olarak Rusya veya halkıyla çatışma halinde olmadığını yineledi.

Anonymous’ın arkasındakilerin kimlikleri önemli ölçüde bilinmeyen. “Anonymous” Twitter hesabındaki sabitlenmiş bir makale, onların “çeşitli önemli ilkede kabul etmek olan, {insanlık} için daha detaylı bir servet aranıyor çalışan sınıfı insanları” olduğunu belirtiyor: deneyim özgürlüğü, tartışma özgürlüğü, şirketler ve ayrıca hükümetler için profil sayfası verebilirlik, ısmarlama vatandaşlar için kişisel gizlilik ve ayrıca anonimlik.”

Anonymous geleneksel olarak ABD ve ayrıca Çin hükümetleri, Scientology Kilisesi ve ayrıca İslam Devleti topluluğu da dâhil aslında olmak üzere çeşitli diğer uzun profilli kuruluşları turistik cazibe alırken, Arap Baharı ve ayrıca Occupy Wall Street seç ayaklanmalara geliştirmek olduğunu kelimeler etti.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Anonymous, Rusya’ya Karşı ‘Siber Savaş’ Başlattı! – Hardware Plus

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply