Antik Bir Kalıntı Üzerindeki Dili Çözmek İçin Yapay Zekadan Yararlanılacak

Antik Bir Kalıntı Üzerindeki Dili Çözmek İçin Yapay Zekadan Yararlanılacak

1872 yılında ingilizce general Alexander Cunningham, İngiltere kontrolündeki Kuzeyinde Hindistan’da tarihi bir kalıntı keşfetti.

Kim tarihi kalıntı cilalanmamış karanlık bir Kaya ileri tesis banliyö farklı şekillerden oluşuyor. İşin daha harika kısmı ise kim semboller Hindistan’da eskiden kullanılmamış semboller. Böylece ek yerden buraya getirilmiş muhtemelen. Yıllar içerisinde kim Kaya seç bir kaç fasulye daha mevcut. Kim taşlar British Museum’da sergileniyor.

1920lerden daha sonra bulundu eşdeğer mühürlerle beraber kim kalıntıların Indus Valley Civilization adı çünkü 4000 her yıl uygarlıktan kaldığı yerini belirlemek edildi. Şekillerin ortasında önemli ölçüde yukarı, gergedan, fil ve ayrıca boynuzlu {at} şekilleri dikkati çekiyor. Kim metinlerin çözülmesi beri olağan 5 bireysel uzunluğunda. En uzunu ise 17 bireysel.

Yine de günümüzde ekipman öğrenimi sayesinde ayrıntılı algoritmalar kullanan araştırmacılar Indus yazılarındaki gizemi ortadan kaldırabilir. M.Ö. 2600-1900 yılları ortasında Antik Mısır ve ayrıca Mezopotamya uygarlıklarından daha muazzam olan Indus Valley Civilization günümüzde hemen hemen Pakistan ve ayrıca İran {kadar} muazzam bir bölgeye hükmediyordu. Kim yazılar çözüldüğü takdirde {insanlık} tarihine dair inanılmaz kapsamlı gelişmeler görebiliriz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Antik Bir Kalıntı Üzerindeki Dili Çözmek İçin Yapay Zekadan Yararlanılacak

Manuel: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply