Apple, 17 Kasım’da yeni Mac modellerini tanıtabilir – Hardware Plus

Apple, 17 Kasım’da yeni Mac modellerini tanıtabilir – Hardware Plus

Eylül ayında yeni Apple Watch ve ayrıca iPad modellerini tanıtan taşıyıcı, ekim ayında iPhone 12 ve ayrıca HomePod mini’yi tanıtmıştı. Apple Silicon işlemcili aslen Mac modelleri ise ancak tanıtılmış kesinlikle değil. Taşıyıcı, yeni Mac modellerinin 2020 yılı içerisinde tanıtılacağını daha erken açıklasa da; ancak yetkililer bir hediye tanınmış paylaşılmadı.


İlginizi çekebilir: iPhone 12 serisi aracılığıyla yapılan 5G tempo gözlem sonuçları paylaşıldı


Yeni Mac modellerinde Apple Silicon işlemciler kullanılacak

Twitter’da paylaştığı sızıntılarla görüntülendi Jon Prosser, Intel işlemci çipi yerine Apple Silicon işlemci çipi kullanacak olan aslen Mac modellerinin 17 Kasım’da gerçekleştirilecek olan ısmarlama bir etkinlikle tanıtılacağını şarj etmek etti. Prosser, şirketin performans duyurusunu 10 Kasım’da halka açıklayacağını da ekledi. Taşıyıcı, eylül ayında gerçekleştirdiği ‘Time Flies’ ve ayrıca ekim ayında gerçekleştirdiği ‘Hi, Speed’ etkinliklerinde de karşılaştırılabilir bir yaklaşımı benimsemişti. Eşdeğer bir şarj etmek Bloomberg vasıtasıyla da öne sürülmüş, şirketin yeni Mac modellerini kasım ayı içerisinde piyasaya sürmeyi planladığı açıklanmıştı.

WWDC 2020’de (Toplum Geliştiriciler Konferansı) ana sebep yapan taşıyıcı; iPad, iPhone ve ayrıca çeşitli diğer cihazlarında Intel işlemciler yerine Apple Silicon işlemcilere değiştirmek yapacaklarını duyurmuştu.

Şirketin kasım ayında gerçekleştireceği şarj etmek edilen etkinlikte Mac hariç ek bir ticari mal tanıtıp tanıtmayacağı ancak belli kesinlikle değil. Prosser, kasım ayındaki etkinlikte yüksek zamandır demek bağlı kalarak cihazı AirTag’lerin de tanıtılacağını şarj etmek etti. Şirketin kablosuz kulaklık modellerinden AirPods Studio’nun ise tören 2021’de tanıtılması bekleniyor.

airpods studio
Taşıyıcı, COVID-19 salgını nedeniyle dijital (online) etkinlikler düzenlediğinden, yeni ürünlerini farklı farklı tanıtma politikasını daha uygun fiyatlı buluyor.

(*17*)Bunlar da ilginizi çekebilir


İzliyorsun: Apple, 17 Kasım’da yeni Mac modellerini tanıtabilir – Hardware Plus

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply