Apple, 2 trilyon dolar piyasa değerine ulaştı! – Hardware Plus

Apple, 2 trilyon dolar piyasa değerine ulaştı! – Hardware Plus

A.B.D merkezli yenilik firması Apple, Çarşamba günü itibarıyla 2 trilyon dolar piyasa değerine ulaştı. Ilgilendirmek senedi fiyatı geçici bir dönem için 467,77 dolara ulaşan hizmet sağlayıcı, günü 462,83 dolar maliyet yanı sıra 1,98 trilyon dolarlık piyasa değeri aracılığıyla kapattı.

Çoğunluğu kullanıcının evden çalışmaya vardiya yaptığı yaygın döneminde ortaya çıkan hızlı yenilik ihtiyacından da beslenen organizasyon, son derece yardımcı bir on yıl geçirdi. iPhone satışlarının Yaz ayları sezonunda yaşadığı %15 düşüşe bile organizasyon 2020 yılı için kendini toparlamayı başardı.

Apple, geçtiğimiz temmuz ayı itibarıyla sunduğu ticari mal yanı sıra hizmetlerden sağladığı 59,7 milyar dolar maaş aracılığıyla yılın 2. çeyreğinde büyük bir geliştirme kaydetti. Şirket söyle konusu geliştirme performansını evden satış elemanı tüketicilere yanı sıra acımasız online satışlara bağlıyor.


İlginizi çekebilir: Apple, 2. çeyrekte A.B.D. pazarını domine etmeyi başardı


Apple benzer şekilde 2018’de de 1 trilyon dolarlık piyasa değerini aşan aslen A.B.D şirketi olmuştu. Yılın başından bugüne değeri %60 yetiştirme organizasyon hisseleri geçmek yıla bağlı olarak %120 gerçekten değer kazandı.

Yatırımcılar {artık} Apple’ı bir bileşenler yapımcı olarak görmüyor yanı sıra firmanın bir yazılım programı şirketi olduğuna tavsiye çekiyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Apple, 2 trilyon dolar piyasa değerine ulaştı! – Hardware Plus

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: (*2*)

Leave a Reply