Apple 3 Trilyon Dolarlık Piyasa Değerine Ulaştı! – Hardware Plus

Apple 3 Trilyon Dolarlık Piyasa Değerine Ulaştı! – Hardware Plus

Apple dünyanın en faydalı şirketi olma ünvanına taze bir rekor daha ekledi. Dünyanın en son derece piyasa değerine olan markası 3 trilyon dolarlık barajı kırdı. Apple, kim rakamın aniden altına desteklemek dönmeden daha önce geçici bir zaman dilimi için 3 trilyon dolarlık piyasa değeri değerini aştı. Ilgilendirmek senedi fiyatı 182.94 dolara {kadar} ulaştı, yine de şu anda 180 doların daha ziyade daha aşağıda seyrediyor.


Bakmakta bonus teklifi sahip olmak: Apple, Son zamanlarda Üretim iPhone’lar İçin Köklü Değişikliğe Kesinlikle olacak


2022’de ticaretin aslen gününde, Silikon Vadisi şirketinin hisseleri 182.88 dolarla zaman içi rekor seviyeye ulaştı yanı sıra Apple’ın piyasa değerini 3 trilyon doların daha ziyade üzerine çıkardı. Ilgilendirmek senedi, seansı %2.5 artışla 182.01$’da yanı sıra Apple’ın piyasa değeri 2.99 trilyon$’da tamamladı. Dünyanın en faydalı şirketi, yatırımcıların tüketicilerin iPhone’lar, MacBook’lar yanı sıra Apple TV yanı sıra Apple Music iyilik hizmetler için en uzun doları harcamaya oyalanmak edeceğine bahse girmesiyle kim dönüm noktasına ulaştı. Oklahoma, Tulsa’daki Longbow Görünüm Yönetimi Baş yönetici’su Jake Dollarhide ilgilendirmek aracılığıyla gergin: “Kim fantastik bir mükemmellik yanı sıra kaçınılmaz olarak kutlanmaya gerçekten değer” dedi. “Özellikle Apple’ın ne {kadar} ilerlediğini yanı sıra yatırımcıların çoğunluğunun gözünde ne {kadar} lider görüldüğünü gösteriyor.” açıklamasını yaptı.

Apple’ın hisseleri, sahip ortağı yanı sıra modası geçmiş Baş yönetici’su Steve Jobs’un Soba 2007’de aslen iPhone’u piyasaya sürmesinden kim yana kararlı %5,800 arttı yanı sıra tamamen aynı dönemde S&P 500’ün kararlı %230’luk kazancını geride bıraktı. 2011’de Jobs’un ölümünün ardından Baş yönetici olan Tim Cook’un yönetiminde Apple, video klip yanı sıra şarkılar iyilik hizmetlerden ödünç almak ettiği geliri kibar bir yukar eleman aracılığıyla artırdı. Kim, Apple’ın iPhone’a olan bağımlılığını 2018 ekonomik yılında %60’ın ileri olan 2021 ekonomik yılında dolu gelirinin kararlı %52’sine denk gelmesinde de kullanışlı oldu.

apple

Apple’ın Ağustos 2020’de 2 trilyon para değerini kırmasından sonradan taze rekoru kırması kararlı 16 ay sürdü. Piyasa değeri her Apple zaten dünyanın en faydalı şirketi. Piyasa analistleri, Apple’ın 4 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşmasının 3 trilyon dolara ulaşmasından son derece daha akıllara durgunluk veren olacağını şarj etmek ediyor. Tabiki bunu da  analistler Apple’dan taze çığır açacak teknolojiye kurucu olan bir varlık çıkarmadıkça olmayacağını söylüyor.  Apple, oyalanmak eden pandemi boyunca iPhone, iPad, Mac, Watch yanı sıra Airpod cihazlarına yönelik aralıksız ihtiyaç sayesinde kapsamlı mükemmellik ödünç almak etti. Teknolojiye olan ihtiyacın kademeli olarak artması önemli ölçüde evden personel azaltmak yanı sıra online oturum, toplantı, celse gören öğrenciler Apple ürünlerine hatta daha fazla ilgi göstermeye başladılar.

Apple’ın arkasından gelenler ise özellikle 2,5 trilyon para değerinde olan Microsoft Corp, Alphabet Inc, Amazon.com Inc yanı sıra Tesla Inc, 1 trilyon doların ileri piyasa değerlerine kurucu. Refinitiv’e bağlı olarak, Saudi Arabian Oil Co‘nun değeri ise kararlı 1,9 trilyon para.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Apple 3 Trilyon Dolarlık Piyasa Değerine Ulaştı! – Hardware Plus

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: (*3*)

Leave a Reply