Apple 30 Günden Eski Olan iCloud Notlarını Silmiyor Olabilir

Apple 30 Günden Eski Olan iCloud Notlarını Silmiyor Olabilir

Apple’ın bulut depolama alanı servisi iCloud’da merkez hinterlandı notlar 30 tarih bundan sonra geri döndürülemez olarak silindiği biliniyor yine de rahatsızlık pek öyle olmayabilir.

Apple’ın politikasına bağlı olarak kullanıcıların sildiği notlar 30 tarih daha iCloud’da saklanıyor ve ayrıca kullanıcılar kim zaman dilimi zarfında isterlerse notları destek getirebiliyor. Bunu söyledikten sonra 30 günün bir noktada notlar iCloud’dan geri döndürülemez olarak kaldırılıyor.

Rusya merkezli gözetim firması ElcomSoft vasıtasıyla yapılan açıklamaya bağlı olarak silinen notlar iCloud’da 30 günden fazla kalıyor. Ayrıca ara sıra 2015 yılında silinen notları ne olursa olsun iCloud üzerinden destek kurmak başarılabilir.

ElcomSoft bunun için kişiselleştirilmiş güçlendirilmiş olan araçların ve ayrıca yazılımların gerektiğini açıladı. Çeşitli diğer taraftan kesinlikle olarak birini turistik cazibe hinterlandı saldırganların kim notlara ulaşabilmesi düşündürücü. Cupertino şirketinin yayınlayacağı bir geliştirmek aracılığıyla kim durumun önüne geçmesi bekleniyor.

Eskiden eşdeğer bir şeyler Safari geçmişinde ve ayrıca iCloud Resim Kütüphanesinde yaşanmıştı. Kullanıcıların yıllar daha önce sildikleri fotoğraflar veya girdikleri ağ siteleri bir stil destek getirilebiliyordu. Bunu söyledikten sonra sağlayıcı yayınladığı bir adres haberler aracılığıyla kim durumu ortadan kaldırdı.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Apple 30 Günden Eski Olan iCloud Notlarını Silmiyor Olabilir

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply