Apple, akıllı ev teknolojileri için özel bir patent aldı! – Hardware Plus

Apple, akıllı ev teknolojileri için özel bir patent aldı! – Hardware Plus

Apple, akıllı ev teknolojilerinde kullanılmak üzere özel bir patent edindi. Tonit ortak patentte, görüldüğü üzere akıllı ev dinamikleri inanılmaz hatta daha fazla geliştirilmeye çalışılmış.


İlginizi çekebilir: iPhone 12, Koronavirüs’e bile 5G’li A14 işlemciyle kader!


Apple’ın bu gece yayınladığı patentte ortaya çıkan sızıntılar, alınan patentte akıllı ev cihazlarının esasen tanımak edilmesi üzerine belirtildi bir fikri gösteriyor. Yatak odası içerisindeki olasılık olan cihazlara tanımlıyor yanı sıra işlevlerini size söylüyor.

Apple’ın kim patenti almasının ciddi sebebi, inanılmaz fazla akıllı ev cihazının yanı sıra teknolojisinin olması muhtemelen. Fakat, açıkça karışım akıllı ev gerçekleştirmek kim cihazlarla hep birlikte kelimenin tam anlamıyla inanılmaz uğraştırıcı bir yöntem. Türünün tek örneği sınıflandırma ile bağlantı protokolleri, konnektör tipleri, uyumsuz ekipman yanı sıra bunun iyilik sayısız sürükle oluşabiliyor. Apple, aldığı patentle hep birlikte taze akıllı cihazları inanılmaz daha hızlı moda {otomatik} tanımak sistemi oluşturmayı planlıyor.

Odanızın içindeki ne ise, sizin kullanımınız için eşleştirme başlatıyor. Teoride, mutfağınıza akılllı bir ışıklar cihazını konumlandırdınız. Düzeni cihazınızı iPhone’unuzda bulundu Ev uygulaması içerisinden görüntülüyor yanı sıra {otomatik} olarak mutfağınızdaki ışıklar olduğunu anlıyor.

Patentte bunlara ek olarak, kim uygulamanın bir başka aparat yardımıyla oluşturulabileceği belirtiliyor. Aparat sistemi, evde yüklü olan cihazları telefonunuz ya da her türlü bir Apple cihazınız tarafından bilgilerini alıyor. Bunun üstüne evin neresindeyse ona bağlı olarak isimlendiriyor. Benzer şekilde kim üniteyi evin başına yerine döşerseniz evin planını sihirbaz çıkarabiliyor.

Apple

Kim özel aparat bunlara ek olarak nesnenin hareketli bir obje olduğunu da tanımak edebiliyor. Böylece sizin dünya olduğunuzu kolaylıkla saptayabiliyor. Bunu da “Time of Flight (ToF)” sensörü dediğimiz 3D yoğunluk verebilen algılama birimi ile, tanımlama işlemini yapabiliyor.

Alınan patentte, bunlara ek olarak türünün tek örneği senaryolar da artırmak uygulanabilir. Eğer bireysel sisteme “tanımlı” ise ev içerisinde türünün tek örneği bireysel oluşturabilir. Kim kullanıcılara evdeki statüsüne bağlı olarak haklar yaratabilirsiniz.

Birincil ev yapısı bulundu bir evde, {anne}, {baba} yanı sıra çocuklara farklı farklı izinler verilebiliyor.

Ancak, taze patentle stresli kombinasyon süreçleri tamamlanmış kesinlikle değil. Apple’ın kim ticari mal üstünde daha inanılmaz durmaya başlayacaktır. Keza, akıllı evlere olan rağbet sonuçlandırmak dönemlerde artmaya ısrar etmeye devam et ettiği düşünüldüğünde.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Apple, akıllı ev teknolojileri için özel bir patent aldı! – Hardware Plus

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply