Apple, bozuk pile sahip eski iPhone’ları yavaşlatıyor mu?

Apple, bozuk pile sahip eski iPhone’ları yavaşlatıyor mu?

Reddit kullanıcıları, Apple’ın bozuk pillere sahip eski iPhone’ları işlemciyi yavaşlatarak istenmeyen kapanmaları önlemeye çalıştığını hak talepleri etti.

Bir uzun yıllar {kadar} geçmişte Apple keyfi kapanan iPhone 6s’ler için elektrik pili değişim kurs başlatmıştı. Kurumsal kim durumun gelişme hatası olduğunu ve ayrıca istisnai olarak az sayıda kullanıcının her geldiğini belirtmişti. Benzer şekilde kim olaydan 3 ay sonradan iOS 10.2.1 sürümünü yayınlanmış ve ayrıca kim yükseltme aracılığıyla garip bir moda iPhone 6s’lerin %80’inde ve ayrıca iPhone 6’ların %70’inde keyfi kapanmalar düzeltilmişti. Fakat hastalık görünenden benzersiz muhtemelen.

iOS 10.2.1 aracılığıyla işlemciler yavaşlatıldı.

Reddit kullanıcısı TeckFire paylaştığı Geekbench sonuçlarında kim durumu elektrik pili değişimine bağladı. Elindeki iPhone 6s eski pili aracılığıyla sıradışı çekirdekte 1466, bir dizi çekirdekte ise 2512 kredi notu aldığını ve ayrıca bunun normal ilkeler olan sıradışı çekirdekte 2330 ve ayrıca bir dizi çekirdekte 3984’den büyük ölçüde azaltılmış olduğunu gösterdi. Daha sonradan elindeki cihaza son zamanlarda bir elektrik pili takan ve ayrıca sınav bir kez daha eden tüketici sıradışı çekirdekte 2526, bir dizi çekirdekte 4456 seç uzun bir skora ulaşarak kim fikrini kanıtlamış oldu. Benzer şekilde elindeki eski pilin özel %20 oranında aşınmış olduğunu hazırlanıyor TeckFire’ın ortaya koyduğu sonuçlar Daha önce hiç de ufak farklar kesinlikle değil.

Tarama sonuçları incelendiğinde kim durumun sıradışı makul açıklaması Apple’ın yazılıma girişim ederek cihazları istenmeyen kapanmalardan tamir etmek ve ayrıca eski cihazlarda elektrik pili süresini oluşturmak istemesi. TeckFire: “Cihazlarda uygun stres ve kaygı yoksa A8 ve ayrıca A9 çiplerinin iyileştirme elektrik ihtiyacı cihazların kapanmasına sebep olmak olacaktır. Kim durumu adres için işlemci çipi kol saati hızları düşürülecek ve ayrıca kim sayede pilinizi geçiş zorunda kalmayacak ve ayrıca cihazlarınızı kullanmaya oyalanmak edebileceksiniz. Apple’ın kullanıcılara bunu söylemesini isterdim.”

Reddit ileri çeşitli diğer kullanıcılar da karşılaştırılabilir sonuçlarla kim durumu doğruladı. Örneğin, TizzleStickz’in Geekbench paylaşımına bağlı olarak;

Elektrik pili değişimi öncesi: sıradışı çekirdekte 1039 bir dizi çekirdekte 1749 kredi notu

Elektrik pili değişimi sonrası: sıradışı çekirdekte 2488 bir dizi çekirdekte 4435 kredi notu ödünç almak etti. Varyasyon ise bir bakış ardı edilemez durumda.

iphone 8

Peki ya iPhone7 ?

Benzer şekilde bazı iPhone 7 kullanıcıları da tamamen aynı durumdan muzdarip olduğunu belirtmekte. Üstelik son zamanlarda cihazlarda daha doğru çekirdekler kullanılmakta ki kim durumu çok çok daha az varyasyon edilebilir yapmakta.

Goldcakes isimli tüketici iPhone 7 de cihazının %80 kapasiteyle çalıştığını ve ayrıca elektrik pili değişimi sonrası kim durumun düzeldiğini belirtti.

Prosedür elektrik pili değişimi

Eğer tamamen aynı sorunu tanımak ederseniz sizler de cihazlarınızın pilini değiştirerek kim sorunu çözebilirsiniz. App Store üzerinden CPU DasherX uygulamasıyla işlemci çipi frekansını inceleyebilir ve ayrıca cihazınızda etkinlik kaybı olup olmadığını anlayablirsiniz. iPhone 6’da A8 işlemcisi 1.4GHz’de, iPhone 6s’de A9 işlemcisi ise 1.84GHz’de çalışmakta. Unutmadan eğer prosedür anlamda bilginiz fakir ise kendinize ya da cihazlarınıza yara vermemek için yerine getirmek nitelikli servisleri gerçekten istiyorum ediniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Apple, bozuk pile sahip eski iPhone’ları yavaşlatıyor mu?

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply