Apple Çin’i kızdıran mobil uygulamayı kaldırdı! – Hardware Plus

Apple Çin’i kızdıran mobil uygulamayı kaldırdı! – Hardware Plus

Apple, Hong Kong’da protestocuların polislerin konumlarını mevcut olarak bağlı kalarak edebilmelerini sağladığı için Çin’in cevap vermek gösterdiği mobil uygulamayı sisteminden kaldırdı.

Amerikalı sağlayıcı, Hong Kong’da polislerin konumlarını mevcut olarak görüntüleyen rutin “HKmap.live”ı mobil dönüştürme mağazası “Apple Store”dan kaldırdığını duyurdu. Yapılan açıklamada, “HKmap.live”‘ın, “polisleri cazibe almayı ve ayrıca onlara pusu kurmayı kolaylaştırdığı”. Aynı şekilde “sivil güvenliğini gözdağı vermek ettiği” için mobil dönüştürme mağazasından çıkarıldığı özetlenen.

İlginizi çekebilir: Chrome Beta sürümünden, telefonunuza numara gönderebiliyorsunuz!

Çin’in yetkililer kurulum organı People’s Daily gazetesi, Hong Kong’da polislerin konumlarını mevcut olarak gösteren mobil uygulaması “HKmap.live” sebebiyle Apple’ı eleştirerek, şirketin Çinli müşterileri nezdinde çevrimiçi itibar kaybına uğrayabileceği uyarısı yapmıştı.Protestolar, dönem dönem göstericilerle yetkililer veya karşıt görüşlü göstericiler ortasında çatışmalara dönem oluşum. Protestocular, rutin sayesinde polislerin konumlarına ve ayrıca biber gazı kullanılmış yerlere mevcut olarak ulaşabiliyordu.

Apple

İlginizi çekebilir: Philips PH805: Ses önleyicili kulaklık kısaca Tavuk’de

Apple, Çin’de bir numara olmayı hedefliyor

Apple Baş yönetici’su Tim Cook daha erken Çin çevresinde açıklamada bulunmuştu. Tim Cook, Apple’ın ABD’den başarılı en muazzam an pazarı Çin’in eninde bir noktada bir numara olacağını belirtmişti.

Çin de Sonuçta, devlet televizyonu CCTV, Amerikan Beyzbol Ligi (NBA) takımlarından Houston Rockets Her şey hesaba katılırsa Menajeri Daryl Morey’in, Hong Kong Özelleştirilmiş İdare Bölgesi’ndeki hükumet karşıtı protestolara güçlendirmek veren paylaşımının ardından, NBA takımlarının Çin’de oynayacağı hazırlanıyor maçlarını yayınlamama kararı almıştı.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Apple Çin’i kızdıran mobil uygulamayı kaldırdı! – Hardware Plus

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply