Apple – Epic Games Davasında Önemli Karar! – Hardware Plus

Apple – Epic Games Davasında Önemli Çözmek! – Hardware Plus

Fortnite’ın, Apps Store’dan kaldırılmasıyla fitili ateşlenen Epic Games – Apple davasında istisnai olarak büyük bir yargı alındı.

Tahmin edilen 1 uzun yıllar daha önce başlayan muazzam çekişmede, lig içi havale sistemlerinde Apple’ın aldığı uzun havale ücretlerini simge durumuna küçült amacıyla Epic Games, lig içerisine kişiye özel havale sistemini birleştirmek etmişti. Daha ucuz ücretlerle havale yapma imkanı sunan Epic Games’in kim hamlesi üzerine Fortnite, Apps Store’dan kaldırılmıştı.

Federal hükümet mahkeme Cuma günü Apple’a kesinlikle bir stil belirlemek edilen App Store’u açmasını yanı sıra insanlardan tipik olarak alışkanlık satın alımlarında %30 tazminat yerleşim bölgesi Apple’ın kişiye özel işlemleri dışındaki satın alımlarda çeşitli diğer havale yöntemlerini kullanmasına etkinleştir vermesine hükmetti. ABD Yasal sistem Yargıcı Yvonne Gonzalez Rogers’ın kararı, eleştirmenlerin “Apple vergisi” dediği Apple komisyonunu ilgili sisteme e karşı şimdiye kadarki en büyük yargı. Ilerleme devini iPhone yanı sıra iPad’lerdeki uygulamalar için bütün girişim modelini yenilemeye zorlayabilir. Bununla birbirleriyle mahkeme, Epic’in umduğu seç Apple’ı kişiye özel havale işlemcisindeki %30 komisyonunu düşürmeye zorlamadı. Daha ziyade, müşterilerin hatta daha fazla havale yöntemi seçeneğine yaratıcı olması gerektiğini söyledi. Gonzalez Rogers, Apple’ın tüketicilerin çeşitli diğer havale yöntemlerine erişimini engelleyerek yasaları karşı çıkmak ettiğini açıkladı. Apple’ın politikalarının “tüketicilerden hesaplanmış bilgileri gizlediğini yanı sıra yasak bir stil bireysel seçimini engellediğini” yazdı. Ilerleme devinin “taze başlayan antitröst ihlalleri” dediği şeyin ve ayrıca, Apple’ın 90 tarih sağa düzeltme yapmasını emretti.

Aynı şekilde Gonzalez Rogers, Epic’e geçmek uzun yıllar App Store politikalarını karşı çıkmak ettiği için Apple’a 3,6 bin para ödemesini emretti. Epic, Fortnite sağa kişiye özel havale yöntemini tanıtmıştı. Apple, Fortnite’ı Apps Store’dan kaldırarak meşru savaşı başlattı.

Epic Games Baş yönetici’su Tim Sweeney , “Bugünün kararı geliştiriciler ya da tüketiciler için bir tazminat kesinlikle değil” diye Tweet attı yanı sıra şirketinin “alışkanlık içi havale yöntemleri yanı sıra alışkanlık mağazaları ile çevrili adil mücadele” için savaştığını ekledi.


İlginizi çekebilir: Apple, İki Yaşlı Mercedes Mühendisini İşe Aldı!


Apple, kararın önemli ölçüde şirketin lehine olduğunu söyledi.

Bir açıklamada Apple, Gonzalez Rogers’ın 185 sayfalık kararının bir kısmına ilk koydu. Sanal cep telefonu lig işlemleri olması durumunda “sinir sanayi” iddia edilen etmişti. Ve ayrıca kim pazarda, çeşitli diğer sayısız düşman bir bakış önüne alındığında, Apple’ın tekel gücüne yaratıcı olmadığı sonucuna vararak, “etkinlik yasa dışı değildir” dedi.

Bir Apple sözcüsü, “Apple, girişim yaptığımız başına segmentte katı bir rekabetle e karşı karşıya yanı sıra müşterilerimizin yanı sıra geliştiricilerin, ürünlerimiz yanı sıra hizmetlerimizin dünyanın en iyileri olduğu için bizi arzu ettiğine inanıyoruz” dedi.

Bir Epic sözcüsü, şirketin karara tanıma ettiğini söyledi. Apple, “bütün meşru seçenekleri değerlendirdiğini” söyledi.

Rehber: NPR

Bunlar da ilginizi çekebilir


İzliyorsun: Apple – Epic Games Davasında Önemli Karar! – Hardware Plus

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply