Apple, içerisinde sensörlerin yer aldığı bir mouse patenti aldı – Hardware Plus

Apple, içerisinde sensörlerin yer aldığı bir mouse patenti aldı – Hardware Plus

Apple’ın bu akşam itibarıyla ortaya çıkan taze patenti, titreşim özelliği olan yanı sıra içerisinde sensörlerin yer aldığı bir mouse’u Kırmızı bayrak ediyor. Bu akşam ortaya çıkmasına karşın başarıyla geçti uzun yıllar Apple vasıtasıyla alındığı görülen mouse patentinin aktif geçip geçmeyeceği ise tabii ki tanıdık olmayan.

Apple Mouse

Lisans bilgilerine bağlı olarak üzerindeki algılama birimi sayesinde uyguladığınız baskıyı tanımla edebilen mouse, bu nedenle mouse’a basma kuvvetinize bağlı olarak türünün tek örneği tepkiler veriyor. Aynı anda titreşim özelliği sayesinde verdiğiniz komuta bağlı olarak de etkileşim alıyorsunuz.

Önemli ölçüde oyunlar için kim mouse’un kullanışlı olabileceği seç bilgiler yer alıyor olsa da, Mac cihazların pek organizasyon makineleri olmadığını düşündüğümüzde kim tartışmalı bir deneyim diyebiliriz. Bunu söyledikten sonra tabii ki kim özellikle bir senaryo yanı sıra gelecekte eğer Apple’dan kim mouse’u görürsek çeşitli diğer alanlar için de değerli olabileceğini üzerine düşünmek gerekir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Apple, içerisinde sensörlerin yer aldığı bir mouse patenti aldı – Hardware Plus

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply