Apple Mail uygulaması düşündüğünüz kadar güvenli olmayabilir

Apple Mail uygulaması düşündüğünüz kadar güvenli olmayabilir

Apple Mail uygulaması, Apple cihazlarda beklenen olarak itibaren yanı sıra birkaç kullanıcının gerçekten istiyorum ettiği bir davranış. Başına ne kadar rakipleri Gmail, Microsoft Outlook ve benzeri. uygulamaları kadar istisnai olarak karakteristik sunmasa da, birkaç Apple ürünü iyilik, Apple Mail da görece sorunsuz katip bir yazılım uygulaması. Yine de, görünen o ki, Apple Mail’ın karakteristik kısmında olduğu iyilik güvenlik ve güvenlik tarafında da eksikleri sahip olmak. Dahası, kim eksikler sizi birkaç istatistik etkinlik yanı sıra kontrol tehdidine e karşı kırılabilir bırakacak cinsten…


Erişilebilir konumuz cep telefonu uygulamalarken, en kullanışlı ürünleri topladığımız telefon aksesuarları listemize bakış atmanızı öneririz!


Apple Mail kim temel tehdide e karşı kırılabilir

Apple analisti John Gruber, geçtiğimiz günlerde blogunda muazzam bir Haberler yayımladı. Kim Haberler, Apple’ın beklenen mail uygulamasının “Spy Pixel” ya da “Spy Tracker” denilen anonim görsellere e karşı kırılabilir olduğunu öne sürüyordu. Ağırlıklı olarak, yazımızın asıl konusuna geçmeden kim terimlerin ne anlayış geldiğini açıklayalım. “Spy Pixel” ya da çeşitli diğer bir adıyla “Spy Tracker”, firmaların size yolladıkları maillerde kullandıkları 1×1 boyutundaki çok küçük GIF’ler. Kim GIF’lerin kullanılma nedeni ise istisnai olarak temel. Öyle ki, kim görsellerin hayati amacı itibaren e-postayı açıp açmadığınızı doğrudan etmek. Buna üstüne üstlük, bazı “Spy Pixel”ler e-postayı hangi lokasyondan açtığınızı da saptayabiliyor.


Kim haberi de sevebilirsiniz: Apple çok küçük telefon konusunda ısrarcı: iPhone 13 Mini yolda


Apple Mail

Peki Apple Mail kim “Spy Pixel” iyilik gözlemlemek ajanları boyunca harika bir şekilde kırılabilir mı? Açıkcası, kim sorunun cevabı konuya nerden baktığınıza ilişkili. Eğer kim ajanlardan korunmak istiyorsanız, Mail uygulamasının ayarlarından “dış mekan kaynaklardan itibaren görselleri yükleme” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Tabi, görüş ettiğiniz üzere, kim hiçbir resmin yüklenmemesi beklemek. İşte kim yüzden, kim doğru anlamıyla bir eylem mü kesinlikle değil mi, tartışmaya belirgin bir ilgilendirmek.

“Peki çeşitli diğer mail uygulamalarında hastalık ne?” diye sorarsanız, Gruber çeşitli diğer uygulamaların Apple’a bağlı olarak kim konuda istisnai olarak daha güvenilir olduğunu söylüyor. Örneğin, Gmail, “proxyleme” denilen bir yöntemle kim yanı sıra karşılaştırılabilir tehditlerin önüne geçmeye çalışmakta. Kim konuda Gmail’den de daha güvenilir olan yazılımlar da kolay erişilebilir. Gruber’ın örneğine bağlı olarak, HEY isimli mail uygulaması sırf “Spy Pixel” sorunu için ısmarlama bir eylem geliştirmiş durumda. Uygulamanın bunun için yazdığı kod, yaygın bilinen Spy Pixel’ların önüne geçmekte. Gördüğünüz iyilik, eylem esasen istisnai olarak da ezici kesinlikle değil. Bakalım, Apple iyilik yazılım uygulaması konusunda titan olan bir kurumsal böylesine temel bir çözümü kullanıcılarına an sunacak…

Rehber: iPhoneInCanada, DaringFireball

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Apple Mail uygulaması düşündüğünüz kadar güvenli olmayabilir

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply