Apple, Micro-LED panellere geçmeyi düşünüyor – Hardware Plus

Apple, Micro-LED panellere geçmeyi düşünüyor – Hardware Plus

Cupertino merkezli ilerleme şirketi Apple, kim senenin başında üretmeyi planladığı fitness bilekliği için mini-LED teknolojisi barındıran bir göster patenti aldı. Söylentilere bağlı olarak Yerel alan bir dönemde Apple’ın, micro-LED panelleri geçmesi bekleniyor.


İlginizi çekebilir: Apple Watch SE yanı sıra Watch 6 serisi tanıtıldı!


Mini-LED patenti söylentileri güçlendirdi

Patently Apple vasıtasıyla karşılıklı Apple’ın Fitness bilekliği için aldığı mini-LED göster patenti, Apple’ın bütün cihazlarında kullanılmaya başlanabilir. Kim yılın başında alınan patentle beraber Apple, MacBook’lardan iPad’lere dek Ayrıca önümüzdeki on yıl çıkartması demek Watch 7 serisinde parlak micro-LED ekranları kullanabilir. Bunu söyledikten sonra tedarikçi vasıtasıyla itibaren bir ana sebep bulunmuyor. Bir zaman çerçevesi daha Apple’ın cihazlarında LCD tabanlı ekranları görmeye ısrar etmeye devam et edeceğiz.

İlk olarak mini-LED teknolojisini benimseyeceği düşünülen Apple’ın kim teknolojiyi sayısız cihazında değerlendirme edeceği ardından da çeşitli diğer ürünlerinde kullanacağı öne sürülüyor. Apple’ın şu bir kez kim teknolojiyle alakalı bazı sıkıntılar yaşaması, istisnai olarak Yerel alan gelecekte kim ekranları ürünlerinde görebilme olasılığımızı bir hayli azaltıyor.

Apple yatırımlarını sürdürüyor

Geliştirme devi Apple’ın kim göster teknolojisine geçmeye hazırlandığına dair söylentilerin Tayvan’da satın aldığı micro-LED göster şirketine yaptığı 330 bin dolarlık finansal yatırımla bir kez daha alevlendiğini söylemek uygunsuz olmaz. Halihazırda kullanmakta olduğu LCD panellerle de son derece yardımcı olan tedarikçi, başlangıçta olarak Watch serisinin 7. jenerasyonunda micro-LED ekranları kullanmaya başlayabilir. Apple’ın LCD panellerden bir kez vazgeçip Micro-LED teknolojisini benimseyeceğini ilerleyen süreçte göreceğiz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Apple, Micro-LED panellere geçmeyi düşünüyor – Hardware Plus

Manuel: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply