Apple, Microsoft, Google, Amazon ve Diğerleri Trump’a Karsi Birlesti

Apple, Microsoft, Google, Amazon ve Diğerleri Trump’a Karsi Birlesti

Aralarında Apple, Microsoft, Google ve Amazon iyilik yenilik devlerinin bulunduğu önemli şirketler Trump’ın gurbetçi politikasına e karşı ayağa kalktı.

Apple ve Microsoft, Trump’ın gurbetçi politikalarına e karşı müslüman çalışanlarına kanun boyunca geliştirmek verme kararı aldı. Google’ın kurucularından birisi olan Sergey Brin, San Francisco havalimanında Trump karşıtı protestolara katıldı. Benzer şekilde Google’ın Baş yönetici’su Sundar Pichai girişim arkadaşlarına yapılanların haksızlık olduğunu dile getirdi.

Tepkiler Trump’ın gurbetçi karşıtı politikayı imzalamasıyla beraber gerçekten arttık. Kim politikaya bağlı olarak İran, Sudan, Suriye, Irak, Libya, Somali ve Yemen iyilik müslüman ülkelerden insanların Amerika’ya girişi 90 zaman sırasında girmesi yasa dışı. Kim sürenin uzatılması bekleniyor. Önemli şirketler kim ülkelerden itibaren çalışanlarına geliştirmek verme kararı aldı. Çeşitli diğer taraftan yurtdışında olan personel da ülkeye onayla çağırıldı.

İran, Sudan ve Suriye’nin yasaklanmasının nedeni direkt olarak teröre geliştirmek vermeleri. Libya Somali ve Yemen ise korkmuş ülkeler ile çevrili kuruluş aldığı için yasaklandı. Kim ülkelerden green card almış olanlar ve legal araştırma çalışması iznine ne olursa olsun kurucu olanlar Amerika’ya gezi yapamayacak. Önemli yenilik firmalarının yakın Airbnb ve Uber iyilik önemli firmalar da çalışanlarına herhangi desteği vereceğini açıkladı.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Apple, Microsoft, Google, Amazon ve Diğerleri Trump’a Karsi Birlesti

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply