Apple Milyonlarca iOS Cihazını Yeni Dosya Sistemi ile Güncelliyor

Apple Milyonlarca iOS Cihazını Yeni Dosya Sistemi ile Güncelliyor

Apple bu akşam iOS çalışma sisteminin 10.3 versiyonunu yayınladı ve ayrıca kim yükseltme beraberinde bazı taze mekanik getiriyor.

Apple’ın yayınladığı güncellemede istisnai olarak muazzam yenilikler yok. iOS 10.3 ile beraber AirPodları bulmanın taze bir yolu olay. Aynı şekilde yükseltme bazı CarPlay geliştirmelerini içeriyor. Görünürde dürüst bir faktör yok ama güncellemenin aşağıda istisnai olarak muazzam bir şeyler sahip olmak.

iOS 10.3 geliştirmesi ile beraber {artık} güncellenen iPhone ve ayrıca iPadler şirketin taze kağıt sistemi olan Apple File System (APFS) destekleyecek. Kim kağıt sistemi başarıyla geçti on yıl düzenlenen WWDC programcı konferansında duyurulmuştu. Yeni kağıt sistemi iPhone, iPad, Watch, Mac ve ayrıca TV vasıtasıyla desteklenecek.

Tedarikçi bugüne {kadar} iOS cihazlarda 31 yıldır kullanılmakta olan Hierarchical File System (HFS) kullanıyordu. Kim kağıt sistemi Macintosh bilgisayarların disket ve ayrıca hard diskleri için kullanılıyordu ve ayrıca modern cep telefonu cihazların flash sürücüleri için pek de faydalı değildi. HFS’nin yerine geçmesi düşünülen AFS+ rağmen taze cep telefonu araçlar için bol değildi. Bunu söyledikten sonra taze APFS kağıt sistemi SSD depolamanın bütün avantajlarından yararlanacak. Kim program önemli ölçüde iOS veya macOS cihazların yedeklenmesini istisnai olarak daha basit ve ayrıca anlık sürede yapmayı sağlayacak.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Apple Milyonlarca iOS Cihazını Yeni Dosya Sistemi ile Güncelliyor

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply