Apple, Netflix Tipi Uygulamalarda Kayıt Bağlantısına İzin Verecek – Hardware Plus

Apple, Netflix Tipi Uygulamalarda Kayıt Bağlantısına İzin Verecek – Hardware Plus

Apple, aslen kez Netflix yanı sıra Spotify iyilik uygulamaların, kullanıcıların kaydolabileceği yanı sıra taze yanı sıra elde edilebilir hesapları yönetebileceği bir web sitesine bağlanmasına etkinleştir verecek. Apple, “seyirci uygulamaları” dediği kavramda yapılan değişikliğin 2022’nin başından gelen Uluslararası olarak uygulanacağını söylüyor. Ayar, 5 her yıl bir soruşturmayı kapatan Japonya Adil Yatırım Komisyonu (JFTC) aracılığıyla olarak görmek edildi.

Aranjman, aslında ABD’de Apple’a açılan bir davaya sorun olan oyunlardaki rutin içi satın alımları etkilemiyor. Zaten rutin geliştiricilerin Apple’ın rutin içi Satın alma sistemlerini kullanmaları gerekiyor yanı sıra yaygın olarak kullanıcıları Yine bir başka bir yerden web içeriği satın almaya yönlendiremiyorlar. Kim, bazı uygulamaların şu anda başka yerde edinilmiş bir aboneliğiniz varsa çalıştığı yanı sıra kaydolabileceğiniz web sitelerine rutin içi bağlantılar sunmadığı anlamına olay.

Apple, anlaşmanın “seyirci uygulamaları geliştiricilerinin, kullanıcıların gizliliklerini korurken uygulamalarını yanı sıra hizmetlerini kurmalarını yanı sıra yönetmelerini kolaylaştırmasına değerli olacağını” söyledi. Tedarikçi aslında rutin içi satın alımlarda %15 ila %30 orta bir yüzde alıyor. App Store, firmanın “hizmetler” segmentinden elde etmek ettiği tahmini 54 milyar dolara büyük bir katkıda bulunuyor.

JFTC, soruşturmasının şiddetli hatlarını çizerek, anlaşmanın “seyirci uygulamalarını” kapsadığını söyledi. Apple, bunun vaktinden önce satın alınmış web içeriği sağlayan uygulamaları ya da “sanal dergiler, gazeteler, kitaplar, gürültü, şarkılar yanı sıra video klip” aboneliklerini içereceğini söylüyor. Yine de değişiklikler, App Store kurallarının aslında Fortnite geliştiricisi Epic Games aracılığıyla uzun profilli bir ABD geçerli anlaşmazlığının konusu olduğu oyunları kapsamıyor. En sonuçlandırmak haberlere cevap vermek gösteren Epic Games’in Baş yönetici’su Tim Sweeney, Apple’ı “böl yanı sıra denetlemek” stratejisine teşebbüs etmekle suçladı.

Tim Sweeney: Apple, iOS’u bileşenler, mağazalar, ödemeler yanı sıra başına bir kişi kişiye özel değerlerine bağlı olarak mücadele eden hizmetler temelinde açmalıdır. Alternatif olarak, bağlama uygulamalarının çoğundan kurtulma umuduyla, sanal olarak Günden güne böl yanı sıra yönetin düzeltmek hesaplamasını yürütüyorlar.

Apple yanı sıra geçerli engeller

Apple, App Store’u tam olarak nasıl çalıştırdığı konusunda Yine bir başka geçerli zorluklarla da e karşı karşıya. Salı günü, Güneye doğru Kore Ülke çapında Meclisi, onaylandıktan sonradan Apple yanı sıra Google’ın uygulamalardan sıkı rutin içi geri ödeme sistemlerini kullanmalarını istemesini engelleyecek bir tüzük tasarısını onayladı. Apple daha erken Verge’e faturanın çeşitli diğer sorunların ve ayrıca “çeşitli diğer kaynaklardan sanal ürünler satın hinterlandı kullanıcıları sahtekârlık riskine sokacağını” söylemişti.

Perşembe günü, rutin içi Satın alma sisteminin hayati kullanımı konusunda Hindistan’daki firmaya e karşı Yine bir başka bir aleyhine dava açın açıldı. Reuters’e bağlı olarak dosyalamada, “%30’luk komisyonun varlığı, bazı rutin geliştiricilerinin piyasaya asla asla giremeyeceği anlamına olay. Kim da tüketicilere yara verebilir” dedi. Apple benzer şekilde Uluslararası Komisyonu yanı sıra Birleşik Imparatorluk Anlaşma yanı sıra Piyasalar Otoritesi’nin App Store bağlı mücadele incelemesiyle e karşı karşıya.

Bunlar da ilginizi çekebilir


İzliyorsun: Apple, Netflix Tipi Uygulamalarda Kayıt Bağlantısına İzin Verecek – Hardware Plus

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply