Apple Premium Akıllı Telefon Pazarındaki Liderliğini Sürdürüyor! –

Apple Premium Akıllı Telefon Pazarındaki Liderliğini Sürdürüyor! –

Counterpoint vasıtasıyla yayınlanan eni bir rapora bağlı olarak Apple, 2020’nin an çeyreği aracılığıyla 2021’in an çeyreği ortasında 400 doların ileri mantıklı telefon segmentinde kapsamlı bir ilerleme gerçekleştirdi. Firmanın amiral gemisi segmentinde bu nedenle 800$ ve ayrıca üzerindeki satışların, talebin %75’ini oluşturduğu belirtiliyor. Android tarafındaki en kapsamlı rakipleri Samsung ve ayrıca Huawei, Apple aracılığıyla karıştırmak halinde iken Xiaomi ve ayrıca OPPO’nun kapsamlı bir gelişim göstermesi uyarı çekti.


Bakmakta ödül sahip olmak: Android 12.1 Yenilikleri ve ayrıca Google Pixel Fold’un Ayak parmağı Sesleri !


Apple geçtiğimiz tam hafta iPhone 13 serisini piyasaya sürdü ve ayrıca geçmek seneki modellere oranla bir üstlenmek yenilikler getirdi. Başarıyla geçti sene de karşılaştırılabilir raporlarda Apple’ın büyümeye oyalanmak ettiği belirtiliyordu bunu söyledikten sonra kim yolculuk de Android rakiplerine oranla premium mantıklı telefon segmentinde daha kapsamlı bir pay ödünç almak etmeyi başardı.

Counterpoint’in son zamanlarda bir raporuna bağlı olarak, Apple’ın dünya çapında premium pazar yeri payı, önemli ölçüde iPhone 12 serisinin başarısıyla birbirleriyle 2020’nin an çeyreğinde %48’den 2021’in an çeyreğinde %57’ye yükseldi. Önemli ölçüde Counterpoint, premium pazar yeri segmentini, Apple cihazlarının 400 doların ileri perakende dönüştürme yapan araçlar olarak tanımlıyor. Bununla birbirleriyle, ultra premium (800 $ ya da üzeri) segmentindeki dönüştürme performansına da uyarı çekiyor.

Bütün premium mantıklı telefon pazarında kim kişiselleştirilmiş oran aralığı, birinci çeyrekte premium mantıklı telefon satışlarının %36’sını oluşturdu. Yıldan yıla %182 ilerleme gösterdiği anlamına da olay. Apple, 2021 yılının an çeyreğinde kim banttaki satışların tahmin edilen dörtte üçünü oluşturdu. Kim verinin bir geçmiş yıla bağlı olarak %54 olduğunu da hatırlatalım.  iPhone 12 Pro ve ayrıca iPhone 12 Pro Max’in dönüştürme performansının harika olması da Counterpoint’in kim stil raporlamasını destekliyor.

 Apple baştan Android rakipleri sadece nasıl verimlilik gösteriyor?

Android rekabet, premium segmentte Apple’a ayak parmağı uydurmak için uğraşmak etmeye peşini bırakmamak, sürdürmek. Samsung, 2020’nin an çeyreğinde premium pazarın %22’sine yaratıcı oldu bunu söyledikten sonra kim pay 2021’in an çeyreğinde %17’ye kayıp. Counterpoint raporunda kim düşüşü teklif kısıtlamalarına bağlıyor. Bununla birbirleriyle miktar açısından Samsung, kim dönemde premium kategorisinde %13’lük bir dönüştürme genişlet gerçekleştirmeyi başardı.

Amerika ve ayrıca Uluslararası pazarlarında süregelen sıkıntılara bile Huawei, premium kategoride 3 üncü kapsamlı dünya çapında mantıklı telefon satıcısı olmaya peşini bırakmamak, sürdürmek. Bununla birbirleriyle, 2020’nin an çeyreğindeki %17’den 2021’in an çeyreğinde %6’ya diplomatik bir pay düşüşü yaşadı. Yine de anavatanı Çin pazarındaki uzun ömürlü gücü peşini bırakmamak, sürdürmek ve ayrıca halen Çin pazarında en kapsamlı premium segmentteki an yapımcı olarak olanaklar alıyor.

counterpoint premium market share q1 2020 2021 1

Geriye olmaya devam etmek 2 şirket OPPO ve ayrıca Xiaomi ise kayda gerçekten değer bir ilerleme gerçekleştirmeyi başardı. Oppo, premium hissesini 2020’nin an çeyreği aracılığıyla 2021’in an çeyreği ortasında %100’den fazla bir ilerleme gerçekleştirerek %2’den %5’e çıkararak 2021’in an çeyreğinde bütün fiyatlandırma bantlarındaki başarısını artırdı. Xiaomi ise 2020’nin an çeyreğinde %4 olan payını 2021’in an çeyreğinde %6’ya çıkarmayı başardı.

Çeşitli diğer Android üretcilerine bak attığımızda OnePlıus; Kuzeyinde Amerika’da OnePlus 9 serisinin başarısıyla en kapsamlı 3 üncü şirket olarak olanaklar alıyor. VIVO ise Asya Pasifik bölgesinde Apple ve ayrıca Samsung’tan sonradan 3 üncü olarak olanaklar alıyor. Latin Amerika tarafında ise Motorola Apple ve ayrıca Samsung’tan sonradan en kapsamlı 3 üncü premium üreticisi markası olarak olanaklar alıyor. Counterpoint, 2021 yılının an yarısında Samsung’un Galaxy Z Fold 3 ve ayrıca Galaxy Z Flip 3 amiral gemileriyle pazar yeri payını nispeten  daha arttıracağını  öne sürüyor. Haziran 2021’de dünyanın en kapsamlı mantıklı telefon yapımcı olarak gösterilen Xiaomi, pazara ekstra premium ticari mal sunmaya peşini bırakmamak, sürdürmek.

Samsung Galaxy Z Flip3 5G | Samsung TR

Pandeminin etkileri sürekli sürekli azalırken, bunun tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarını sadece nasıl etkileyeceği ya da aslında yaratıcı oldukları premium cihazlara oyalanmak edip etmeyecekleri emin değilim. Bununla birbirleriyle iPhone 13 serisi, iPhone 12 serisine bağlı olarak kapsamlı bir hayal gücü mekanik sunmadığını varsayarsak bunun Apple’ın hakimiyetini etkileyip etkilemediği kabaca da teknik bilgi bulunmuyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Apple Premium Akıllı Telefon Pazarındaki Liderliğini Sürdürüyor! –

Manuel: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply