Apple Qualcomm’a 4.5 milyar dolar ödeyecek – Hardware Plus

Apple Qualcomm’a 4.5 milyar dolar ödeyecek – Hardware Plus

Apple yanı sıra Qualcomm ortasında yüksek süren mahkeme salonu sürecinin ardından taraflar 2 tam hafta geçmişte huzur yolunu arzu etmişlerdi. Apple kim huzur anlaşmasında Qualcomm’a 4.5 milyar dolar ödeyecek.

İlginizi çekebilir : Apple yöneticilerine bağlı olarak Qualcomm en iyisi

Apple aracılığıyla Qualcomm arasındaki huzur pahalıya patladı

Apple aracılığıyla Qualcomm ortasında yüksek süredir oyalanmak eden lisans anlaşmazlığı yaşanıyordu. Qualcomm, iPhone yanı sıra iPad’lerde olarak kullanılmak için üretildi çiplerin lisans hakkının, Almanya’da satılan Intel çipine yaratıcı Apple cihazları aracılığıyla karşı çıkmak edildiğini savunuyordu. Qualcomm kim süreci yargıya taşıyarak Almanya’da iPhone 7 yanı sıra 8 modellerinin satıştan kaldırılmasını sağladı. Yöntem oyalanmak ederken 2 tam hafta geçmişte taraflar barışma yoluna gitmeye belirleme verdi. Bu gece ise barışmanın bedelinin 4.5 milyar dolar olduğu ortaya sonuç. Apple, lisans davasında kim bedelin üstünde  para yönetimi ödeyeceğini düşünerek 4.5 milyar dolarlık özürü olarak görmek etti.

Cezanın 50 katını ödeyebilecek güce yaratıcı

Bloomberg yanı sıra CNBC‘ye bağlı olarak ; sağlayıcı Qualcomm’a ödenecek 4.5 milyarlık dolarlık cezanın tahmin edilen 50 katını kasasında ki 225.4 milyar dolar aracılığıyla para miktarı ödeyebilecek güce yaratıcı. Benzer şekilde 5G patates cipsi konusunda Intel’in modem üretmeyeceğini iddia edilen etmesi aracılığıyla Qualcomm aracılığıyla bir kez daha anlaşan Apple, yüksek bir zaman çerçevesi daha lisans kavgasından uzaktan kumanda gözükecek. 

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Apple Qualcomm’a 4.5 milyar dolar ödeyecek – Hardware Plus

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply