Apple, Rekor Seviyedeki Gelirini Açıkladı – Hardware Plus

Apple, Rekor Seviyedeki Gelirini Açıkladı – Hardware Plus

Apple için ilginç bir dördüncü oldu. Tedarikçi , 2021 yılının aslen çeyreğine gelindiğinde başarıyla geçti zaman çerçevesi gelirine ilişkin gelir raporunu (Apple için 25 Çeşit 2021’de sona ermiştir) geçtiğimiz saatlerde yayımladı yanı sıra şirketin yönetimi ücret rekorları kırdı. Bunlara ek olarak, iğrenç kazanç marjları tahmin edilen komisyon 43,8’e yükselerek 34,63 milyar dolarlık net ücret bildirdi.

Çeyreklik geliri 123,9 milyar para aracılığıyla bütün zamanların en uzun seviyesine ulaşmakla kalmadı, hepsi birden iPhone, Mac yanı sıra giyilebilir ekipman satışından da başına zamankinden çok daha fazlası finansal kazandı. Geçmek on yıl kim zamanlarda hizmet sağlayıcı, o zamanlar taze bir rekor olan 111 milyar dolarlık bir ücret bildirmişti. Geçmek çeyrekte de, taze Macbook’ları piyasaya sürmeden rekor geliri elde etmek etmişlerdi rağmen.

Apple’ın kim on yıl özellikle iPhone’lardan elde etmek ettiği ücret (71,6 milyar para), dünya çapında teklif kısıtlamalarına ne olursa olsun, başarıyla geçti yıla bağlı olarak (65,6 milyar para) kayda gerçekten değer bir büyümek gösterdi. Kişiye özel M1 silikon çiplerine geçişin etkisiyle, Mac gelirleri bir eski yıla bağlı olarak 2 milyar dolardan fazla artarak rekor 10.9 milyar dolara ulaştı. Kredi Direktörü Luca Maestri, şirketin kazançlarına ilişkin olarak, toparla 6 çeyreğin “Mac için şimdiye kadarki en harika 6 dördüncü” olduğunu yanı sıra satışların kapsamlı çoğunluğunun M1 destekli araçlar sayesinde oluştuğunu söyledi.

Apple Watch, AirPod’lar yanı sıra HomePod’ları ilgili “Giyilebilir Araçlar yanı sıra Daire veya apartman dairesi Aksesuarları”, ücret tablosuna 14,7 milyar dolarlık bir rekor daha ekledi. Apple’ın hizmetleri de TV+ yanı sıra Fitness+ tercih ürünlerle kapsamlı gelirine katkıda hediye yanı sıra başarıyla geçti yıla bağlı olarak komisyon 24 artışla kapsamlı 19,5 milyar para kazandı. Maestri, Fitness+, Arcade yanı sıra Apple Music’teki toparla gelişmelerin büyümeye katkıda bulunmasıyla ücretli aboneliklerin artmaya ısrar etmeye devam et ettiğini söyledi.

Yine de bütün bunlara ne olursa olsun kim on yıl bütün ürünler rekor kırmadı. Maestri, net iPad satışlarının 2021 yılının aslen çeyreğinde 7,2 milyar para getirdiğini yanı sıra bunun “şaşırtıcı bir şekilde devasa müsaitlik kısıtlamaları nedeniyle” yıldan yıla komisyon 14 reddet kaydettiğini söyledi.

Apple kontrol kurulu, yatırımcıları için “10 Şubat 2022’de ödenecek risk her 22 sentlik fonlar temettü”  duyurusunu da yaptı. Teklif zinciri sorunları yanı sıra başına işletmeyi etkileyen enflasyonist baskılarla hep birlikte, Apple’ın kim çeyrekte elde etmek ettiği sonuçlar inanılmaz derecede harika. Baş yönetici Tim Cook, ücret konuşmasının Belirsizlik-seçenek bölümünde, şirketin “Çeşit çeyreğinde kurucu olduğumuzdan çok çok daha az kısıtlamaya kurucu olacağını” yanı sıra bunun da galibiyet serisinin bitmeyebileceği anlamına gelebileceğini söyledi.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Apple, Rekor Seviyedeki Gelirini Açıkladı – Hardware Plus

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply